برگزاری همزمان جشنواره فیلم ورزشی ایران در یکی از کشورهای عربی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری برگزاری همزمان جشنواره فیلم ورزشی ایران در یکی از کشورهای عربی  خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، نشست مشترک محمد جعفری‌ملک مدیر کمیسیون فرهنگ و گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) و سیدمجتبی […]

برگزاری همزمان جشنواره فیلم ورزشی ایران در یکی از کشورهای عربی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری برگزاری همزمان جشنواره فیلم ورزشی ایران در یکی از کشورهای عربی  خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، نشست مشترک محمد جعفری‌ملک مدیر کمیسیون فرهنگ و گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) و سیدمجتبی علوی رییس جشنواره‌های غرب آسیا و کشورهای عربی فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) برگزار شد.
جعفری ملک در این نشست اظهار کرد: به منظور همگرایی و قابلیت‌های این ۲ نهاد بین‌المللی در حوزه سینما و تلویزیون و همچنین عکس، یک تفاهمنامه برای برگزاری جشنواره همزمان با ایران در کشورهای عضو این مجمع به ویژه کویت، قطر و عمان امضا خواهد شد.
در این نشست که با حضور سایر اعضای کمیسیون فرهنگی ACD برگزار شد، جعفری‌ملک استفاده از ظرفیت‌های حوزه ورزش و سینما را مورد تاکید قرار داد و گفت: ما می‌توانیم با پتانسیل عظیم با ساخت و تولید آثار فاخر و جمع‌آوری این هنر با ارزش در ایجاد تحکیم وحدت و انتقال مبادلات فرهنگی از طریق به تصویر کشیدن رقابت‌های ورزشی صلح و دوستی را رواج دهیم.
در این نشست هماهنگی از طرح ارائه شده جشنواره فیلم ورزشی ایران به منظور ایجاد شبکه مجازی vod برای اعضای ۳۵ کشور آسیایی استقبال شد.
همچنین در ادامه این نشست سیدمجتبی علوی دبیر جشنواره فیلم ورزشی ایران و رییس جشنواره‌های غرب آسیا و کشورهای عربی فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) گزارشی از آخرین وضعیت دبیرخانه این جشنواره و روند برگزاری دوره جدید ارائه داد.
مجمع گفتگوی همکاری آسیا ACD دومین مجمع بزرگ بین‌المللی پس از مجمع عمومی سازمان ملل است که از میان ۴۸ کشور آسیایی هم‌اکنون ۳۵ کشور عضو رسمی این نهاد هستند. این مجمع به پیشنهاد نخست وزیر تایلند در سال ۲۰۰۲ تاسیس و دبیرخانه دائمی آن در کشور کویت است. ایران به عنوان عضو پیشگام چندین سال عهده‌دار ریاست کمیسیون فرهنگی و گردشگری آن است و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه به عنوان رییس جدید مجمع گفتگوی همکاری آسیا (ACD) انتخاب شد.
چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران به عنوان پایگاه منطقه‌ای شانزده‌گانه جهان با حضور ۳۴ کشور از غرب آسیا و شمال آفریقا امسال در اسفند همزمان با روز جوان و ایام نیمه شعبان برگزار می‌شود. امیدوارم براتون خبر   برگزاری همزمان جشنواره فیلم ورزشی ایران در یکی از کشورهای عربی براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-01 12:56:05