بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، علی فروغی مدیر هنری جشنواره بین المللی جایزه عکس ۵ […]

بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، علی فروغی مدیر هنری جشنواره بین المللی جایزه عکس ۵ گفت: جشنواره هر سال در روز ملی سینما یک بخش پژوهشی دارد که در آن سعی می‌کنیم بخش‌هایی را که فراموش و کمرنگ شده است، مورد بررسی قرار دهیم.
فروغی در ادامه بیان کرد: امسال به تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران می‌پردازیم زیرا نسل جوان اطلاعات کافی در این زمینه ندارد و ما در نظر داریم که مخاطب را با پایه گذاران اولیه آشنا کنیم.
وی افزود: قرار است از امروز سوم تا نهم هاریکا هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به شکل تخصصی تاثیرات یاسوجیرو اوزو بر فیلمسازان بعد خودش و عکاسان از حوزه‌های مختلف بررسی شود.
مدیر هنری جشنواره تاکید کرد: خیلی‌ها سوال کرده بودند جشنواره عکس ۵ چرا به حوزه سینما می‌پردازد که در جواب باید بگویم شروع صنعت سینما با عکاسی بوده است و وقتی سینما رشد کرد عکاسان تحت تاثیر سینما قرار گرفتند در نتیجه این ۲ مقوله خیلی به هم نزدیک هستند.
وی مطرح کرد: نشست‌ها شامل تاثیر و جایگاه نقاشی در سینمای یاسوجیرو اوزو، بازبینی داستان توکیو، فلسفه و زبان تصویر، بررسی ساختار تصویر و ترکیب در سینمای یاسوجیرو اوزو، زیباشناسی زوال و تاثیر جنگ بر سینمای یاسوجیرو اوزو و … می‌شود.
فروغی در پایان گفت: این نشست‌ها با حضور جمعی از منتقدان و پژوهشگران حوزه سینما برگزار می‌شود که حضور در این نشست‌ها برای عموم آزاد است.
عوامل این جشنواره عبارتند از لیلی گلستان شورای سیاست گذاری، مهدی شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست گذاری، بهداد نجفی اسدالهی شورای سیاست گذاری، علیرضا شادی زاده شورای سیاست گذاری، زهره حسنی مشاور هنری و طراح گرافیک، محمد ارجمند عکاس، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه. امیدوارم براتون خبر   بررسی تاثیر سینمای ژاپن بر موج نو سینمای ایران در جایزه عکس ۵ براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-25 16:57:44