بدهی ۶ هزار میلیاردی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,شهرام کلانتری خاندانی، در گفت‌وگو با اخبار هاریکا گفت: سازمان تأمین اجتماعی خیلی راحت می‌گوید، پول ندارد که مطالبات داروخانه‌ها را پرداخت کند. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی حدود ۶ هزار میلیارد تومان به داروخانه‌های سرپایی بدهکار است […]

بدهی ۶ هزار میلیاردی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,شهرام کلانتری خاندانی، در گفت‌وگو با اخبار هاریکا گفت: سازمان تأمین اجتماعی خیلی راحت می‌گوید، پول ندارد که مطالبات داروخانه‌ها را پرداخت کند.
وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی حدود ۶ هزار میلیارد تومان به داروخانه‌های سرپایی بدهکار است و تسویه نمی‌کند ولی همین سازمان برای چند روز تأخیر در پرداخت حق بیمه کارگری، داروخانه‌ها را بلافاصله جریمه می‌کند.
کلانتری ادامه داد: مدیران سازمان تأمین اجتماعی در عمل به قانون ترک فعل دارند. ما به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت بردیم ولی تنها موضوعی که مورد علاقه کمیسیون اصل ۹۰ است دخالت دادن پلتفرم‌ها در توزیع اینترنتی دارو است و در کمال تعجب به موضوع به این مهمی ورود نمی‌کنند.
وی تاکید کرد: اگر در روزهای باقی مانده از سال ۱۴۰۲، با داروخانه‌ها تسویه نکنند؛ داروخانه‌ها هم نقدینگی لازم برای تسویه‌های پایان سال را ندارند و مجبورند ابتدای سال ۱۴۰۳ نسخه‌ها را آزاد بپیچند و تقصیر به طور کامل متوجه سازمان تأمین اجتماعی است. امیدوارم خبر  بدهی ۶ هزار میلیاردی تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها براتون مفید بوده باشه