این مرد امروز در فجر گریه می‌کند؟/ رقابت دو قهرمان در دنیای واقعی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری این مرد امروز در فجر گریه می‌کند؟/ رقابت دو قهرمان در دنیای واقعی  به گزارش خبرنگار هاریکا، در چهارمین روز از چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر قرار است سه اثر سینمایی […]

این مرد امروز در فجر گریه می‌کند؟/ رقابت دو قهرمان در دنیای واقعی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری این مرد امروز در فجر گریه می‌کند؟/ رقابت دو قهرمان در دنیای واقعی  به گزارش خبرنگار هاریکا، در چهارمین روز از چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر قرار است سه اثر سینمایی به نمایش گذاشته شود.
این آثار شامل دو فیلم سینمایی «چرا گریه نمی‌کنی؟» به کارگردانی علیرضا معتمدی، «هوک» به کارگردانی حسین ریگی و انیمیشن بلند «بچه زرنگ» به کارگردانی هادی محمدیان، بهنود نکویی و محمدجواد جنتی است.
ماجرای مردی که گریه نمی‌کند
امروز شنبه ۱۵ بهمن ماه، اولین فیلم سینمایی که در ساعت ۱۳ در پردیس ملت روی پرده می‌رود فیلم «چرا گریه نمی‌کنی؟» به کارگردانی علیرضا معتمدی و تهیه‌کنندگی رضا محقق است.

«چرا گریه نمی‌کنی؟» دومین فیلم سینمایی است که علیرضا معتمدی آن را جلوی دوربین برده و البته همانند فیلم قبلی خود با نام «رضا» به‌عنوان بازیگر نیز در آن حضور دارد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: علیرضا بعد از، از دست دادن برادرش نمی‌تواند گریه کند. دوستانش با راه‌های مختلف از او دعوت می‌کنند که گریه کند.
علیرضا معتمدی، فرشته حسینی، باران کوثری، هانیه توسلی، علی مصفا، مانی حقیقی، لیندا کیانی، نهال دشتی، امیرحسین فتحی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
ماجرای یک قهرمان کوچک و یک حیوان در حال انقراض
اهالی رسانه قرار است در دومین سئانس پردیس سینمایی ملت در ساعت ۱۶، شاهد تماشای انیمیشن «بچه زرنگ» باشند، انیمیشنی که کارگردانی آن برعهده هادی محمدیان، بهنود نکویی و محمدجواد جنتی است و تهیه‌کنندگی آن را حامد جعفری برعهده دارد، این انیمیشن محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و گروه هنر پویا است.

از جمله صداپیشگان «بچه زرنگ» می‌توان به جواد پزشکیان، هدایت هاشمی، مینا قیاسپور، ژرژ پطروسی، میرطاهر مظلومی، مریم رادپور، تورج نصر، اردشیر منظم، مهسا عرفانی، ابراهیم شفیعی، نازنین یاری، علیرضا دیباج، متانت اسماعیلی و پویا فهیمی اشاره کرد.
در خلاصه داستان این انیمیشن سینمایی آمده است: «محسن پسر بچه‌ای است که عاشق ابر قهرمان‌های فیلم‌هاست و همیشه تلاش می‌کند تا با وسایل ابرقهرمانی‌اش به هرکس و هر چیزی کمک کند. اما در یک اتفاق نادر، محسن با حیوانی مواجه می‌شود که از گونه حیوانات منقرض شده ایران است. محسن تصمیم می‌گیرد تا به آن حیوان هم کمک کرده و او را به زادگاهش باز گرداند، اما سفر به دلِ جنگل، نبرد با شکارچیان و رویارویی با حیوانات منقرض‌شده دیگر، شروع یک ماجرای پیچیده برای محسن است.»
شیروک به دنبال قهرمانی
اما سومین فیلم در چهارمین روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر، اختصاص دارد به فیلم سینمایی «هوک» به کارگردانی حسین ریگی و تهیه کنندگی علی آشتیانی پور است. ریگی پیش از این اعلام کرده بود که «هوک» به نوعی ادای دین به سیستان و بلوچستان است.

در این فیلم سینمایی بازیگران شناخته شده‌ای از جمله امیر جعفری، رؤیا تیموریان، امیرمهدی ژوله، علی اوسیوند، علیرضا جعفری، مهتاب ثروتی، محسن آشتیانی‌پور، سبحان رخشانی حضور دارند.
در خلاصه داستان این فیلم که یکی از محصولات بنیاد سینمایی فارابی در جشنواره فجر امسال به‌شمار می‌رود آمده است: «شیروک پسر بچه‌ای که سودای قهرمانی دارد، به توصیه برادرش وارد ورزش بوکس می‌شود.» امیدوارم براتون خبر   این مرد امروز در فجر گریه می‌کند؟/ رقابت دو قهرمان در دنیای واقعی براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-04 10:01:47