این فیلم باید ساخته می‌شد/ کارگردانی که با حال بد به ملت آمد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری این فیلم باید ساخته می‌شد/ کارگردانی که با حال بد به ملت آمد  به گزارش خبرنگار هاریکا، نشست خبری فیلم سینمایی جنگل پرتقال به کارگردانی آرمان خوانساریان و تهیه کنندگی رسول صدرعاملی امروز […]

این فیلم باید ساخته می‌شد/ کارگردانی که با حال بد به ملت آمد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری این فیلم باید ساخته می‌شد/ کارگردانی که با حال بد به ملت آمد  به گزارش خبرنگار هاریکا، نشست خبری فیلم سینمایی جنگل پرتقال به کارگردانی آرمان خوانساریان و تهیه کنندگی رسول صدرعاملی امروز پنجشنبه ۱۳ بهمن ماه در محل پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
رسول صدرعاملی تهیه کننده این اثر سینمایی گفت: وظیفه من بود که امروز در این جلسه حضور داشته باشم هرچند حال خوبی ندارم و کارگردان دوست نداشت بیاید، وقتی سازمان سینمایی راه را برای کارگردانان جوان باز می‌کند باید این را هم قبول کند که فهم آنها سخت است و باید به نظرشان احترام گذاشت.
وی ادامه داد: سارا بهرامی در شهرستان حضور داشت و نتوانست در این جلسه باشد. ۲ سال پیش با آرمان خوانساریان در جشنواره حسنات آشنا شدم و او یکی از بهترین‌ها است. من به همراهی بنیاد سینمایی فارابی طی سال گذشته در باشگاه فیلمسازان اول بهترین‌ها را از میان فیلمسازان کوتاه انتخاب کردیم که نسل فوق العاده ای در سینما هستند.
این تهیه کننده سینما بیان کرد: کارگردان چندسال در دانشگاه تنکابن درس خوانده و شخصیت اصلی فیلم به نوعی شخصیت خودش است، قصه آدم‌های با استعدادی است که فکر می‌کنند هیچکس به استعداد آنها اهمیت نمی‌دهد و از همه انتظار دارند و در نهایت به جایی نمی‌رسند. فکر می‌کردم این قصه خیلی خوبی داشت و باید ساخته می‌شد و اگر ساخته نمی‌شد الان چنین فیلم خوبی نداشتیم، هرچند داستان آن تکراری بود.
وی درباره بحث حقوق زنان که در فیلم به آن اشاره شده بود، توضیح داد: در این فیلم نشان دادیم که نباید همدیگر را زود قضاوت کنیم و باید هر روز یک گام جلو برویم. در جامعه امروز ما بارها اتفاق افتاده که یادداشت‌ها و صداهای خصوصی را نباید منتشر کنیم، و اگر یادداشتی درباره زن زندگی آزادی می‌نویسیم باید حواس خودمان هم باشد که در گذشته چه کرده‌ایم.
صدرعاملی گفت: معتقدم سینمای آینده ایران سینمای بسیار درخشانی خواهد بود و نباید در این زمینه شک کنیم.
وی درباره تغییر نسل و تفاوت آنها توضیح داد: دغدغه مندی خیلی کلیشه‌ای شده است، اما این را می‌دانند از وقتی بچه بودم بسیار تنها بودم و این را می دانم اگر اتفاقی برای کسی می‌افتد سن ۱۰ یا ۱۱ سالگی است و باید این رنج سنی را دریابیم. وگرنه ۲۴ سال پیش من حرف خود را با دختری با کفش‌های کتانی زده و هشدار خود را داده‌ام، فیلمی که نمی‌شود امروز ساخت.
این کارگردان سینما بیان کرد: دوران دانشجویی یک دوران است نه یک ژست و ریاکاری، بلکه چالش‌های تفکری است که یک فراز و نشیبی است که آدم‌ها درگیر آن می‌شوند تا به برداشت خود از انسان‌ها برسد و فکر می‌کنم آرمان خوانساریان تا حدی توانسته در این زمینه موفق باشد.
وی ادامه داد: فکر می‌کنم این فیلم می‌تواند مخاطب خود را پیدا می‌کند و در اکران موفق خواهد بود، فیلمی که باید از سوی مخاطب انتخاب شود.
صدرعاملی گفت: مدیرعامل خانه سینما چند هفته پیش با دادستانی جلسه داشت و آنها وثیقه‌ها را کم کردند و بسیاری از سینماگران آزاد شده‌اند و امیدوارم یکی دو نفر باقی مانده نیز به زودی آزاد شوند.
وی درباره نسل فیلمسازی آینده توضیح داد: تنها من نیستم به نسل جوان اهمیت می‌دادند، ما در این چهل و چند سال بار سینما روی دوشمان بود و نمی‌خواهیم آن را از دست بدهیم. باید فرصت فیلمسازی را برای نسل جوان فراهم کنیم. این مردم هستند که می‌توانند سینما را تحریم کنند من نمی‌توانم سینما را تحریم کنم.
وی بیان کرد: این نسخه نهایی فیلم ما نیست، موسیقی هنوز آماده نیست.
این تهیه کننده درباره انتخاب سارا بهرامی توضیح داد: اولین انتخاب کارگردان سارا بهرامی بود و ما نیز به این انتخاب احترام گذاشتیم، بازیگران فیلم به خوبی توانستند باهم کار کرده و آنچه باید را نشان دادند.
وی تاکید کرد: امیدوارم سینما به راهش ادامه دهد و می‌توان گفت مهمترین اتفاقی که در این چهل و چندسال رخ داده همین سینما بوده است.
آرمان خوانساریان کارگردان فیلم که به دلیل بیماری به جلسه نیامده بود در پایان در جلسه حضور پیدا کرد و با صدای گرفته درباره جنگل پرتغال صحبت کرد.
وی گفت: هر فیلمی از تجربه‌های شخصی کارگردان می‌آید و همه چیز خاطرات مختلفی بود که از افراد جمع کرده بودم. این فیلم در ادامه فیلم‌های کوتاهم است، دغدغه من این بود که داستان و فضای متفاوتی را داشته باشم که آدم‌ها سر هم داد نزنند. من آدم‌ها را گلاسه بندی نمی‌کنم شخصیت فیلم من به واسطه رشته تحصیلی که دارد چنین نگاهی را دارم.
خوانساریان درباره اینکه فیلم تاثیرپذیر از فیلم سعادت آباد بوده است، بیان کرد: به عنوان یک فیلمساز از فیلم‌های زیادی تأثیر گرفته‌ام اما قطعاً از فیلم سعادت آباد تأثیر نگرفته‌ام. امیدوارم براتون خبر   این فیلم باید ساخته می‌شد/ کارگردانی که با حال بد به ملت آمد براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-02 22:01:54