اینستاگرام قابلیت نمایش پست ها بر اساس زمان انتشار ظاهرا شرکت قصد دارد در اینستاگرام قابلیت نمایش پست‌ها براساس زمان انتشار را به پلتفرم خود بازگرداند؛ قابلیتی که کاربران زیادی به آن علاقه داشتند و از چند سال قبل با سیستم نمایش پست مبتنی بر الگوریتم جایگزین شده است. اینستاگرام اعلام کرده است که فید […]

اینستاگرام قابلیت نمایش پست ها بر اساس زمان انتشار

ظاهرا شرکت قصد دارد در اینستاگرام قابلیت نمایش پست‌ها براساس زمان انتشار را به پلتفرم خود بازگرداند؛ قابلیتی که کاربران زیادی به آن علاقه داشتند و از چند سال قبل با سیستم نمایش پست مبتنی بر الگوریتم جایگزین شده است.

اینستاگرام اعلام کرده است که فید خبری زمانی دوباره به این شبکه اجتماعی اضافه می شود تا کاربران بتوانند پست های خود را از ابتدا به ترتیبی که به اشتراک گذاشته اند مشاهده کنند.

به گزارش Digital Trends، در سال 2016، اینستاگرام قابلیت نمایش پست ها بر اساس زمان انتشار را حذف کرد و به جای آن از یک سیستم مبتنی بر الگوریتم استفاده کرد. این الگوریتم پست های مورد علاقه کاربران را بالاتر از سایر پست ها نشان می دهد. یک فید خبری الگوریتمی به عنوان جایگزینی برای مشاهده پست‌ها باقی خواهد ماند و اینستاگرام احتمالاً این ویژگی به نام «مورد علاقه» را ارائه خواهد کرد.

آدام مصری در جلسه استماع سنا در روز چهارشنبه گفت:

ما در حال حاضر روی نسخه‌ای از خوراک خبری کار می‌کنیم که امیدواریم سال آینده آن را راه‌اندازی کنیم.

این جلسه بر نحوه برنامه ریزی اینستاگرام برای بهبود ایمنی و ارائه راه حل های جدید به کاربران جوان تر این پلتفرم تمرکز خواهد داشت.

توییتی که بعداً توسط حساب اینستاگرام Comms به اشتراک گذاشته شد، توضیح داد که این شبکه اجتماعی در حال کار بر روی معرفی چندین روش جدید برای نمایش پست‌های کاربران است. در این توییت آمده است:

ما در حال آزمایش برخی از ویژگی ها هستیم. این ویژگی به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که کدام پست در بالای لیست شما نمایش داده شود. علاوه بر این، در حال کار بر روی گزینه دیگری هستیم که پست های افراد دنبال شده را به ترتیب زمان انتشار نمایش می دهد.

بر اساس این توییت، مشخص شده است که احتمالا طیف وسیعی از روش ها برای مشاهده پست های اینستاگرام در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که سیستم الگوریتمی یکی از این روش ها خواهد بود. شایان ذکر است که روش نمایش پست ها بر اساس الگوریتم در حال حاضر توسط اینستاگرام استفاده می شود.

در توییت دیگری، اکانت اینستاگرام Comms نوشته شده است:

ما می‌خواهیم روشن کنیم که در حال ایجاد گزینه‌های جدیدی هستیم که به کاربران امکان انتخاب بیشتری می‌دهد تا بتوانند تصمیم بگیرند کدام پست‌ها در بالای لیست نمایش داده شوند، و این به معنای استفاده از جدول زمانی برای نمایش همه پست‌ها نیست. این ویژگی های جدید احتمالا اوایل سال آینده در دسترس خواهند بود.

تصمیم اینستاگرام برای معرفی مجدد فید خبری زمانی نشان دهنده حرکت مشابه توییتر در سال 2019 است. توییتر در اقدامی مشابه اینستاگرام 6 سال پیش، فید خبری مبتنی بر زمان را از پلتفرم خود حذف کرد و در عوض از یک سیستم الگوریتمی برای نمایش کاربران استفاده کرد. توییت هایی برای نمایش پست های برتر الگوریتم در موقعیت بالاتر. جامعه توییتر سال‌هاست که پس از حذف قابلیت نمایش توییت‌ها بر اساس تاریخ انتشار، از این شبکه اجتماعی انتقاد می‌کند، روندی که در نهایت باعث شد دو سال پیش توییتر دوباره این ویژگی را به پلتفرم خود اضافه کند.

با این حال، توییتر همچنان به بررسی نحوه نمایش پست‌ها در طول زمان ادامه می‌دهد و اخیراً قابلیتی را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد جدیدترین تب توییت‌ها را به بالای صفحه پین ​​کنند.

در حال حاضر نمی‌توان آخرین توییت‌ها را به عنوان برگه پیش‌فرض نمایش برگه تنظیم کرد و هر بار که برنامه را باز می‌کنید، تنظیمات صفحه اصلی را مشاهده خواهید کرد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. آنچه مشخص است این است که هر دو شرکت ترجیح می دهند از تنظیمات مبتنی بر الگوریتم استفاده کنند زیرا آزمایش های مقایسه ای قبلی نشان داده است افرادی که از این روش استفاده می کنند زمان بیشتری را در این شبکه های اجتماعی می گذرانند و به همین دلیل تبلیغات دیده می شود. در این پلتفرم ها منتشر شده است، زیرا هوش مصنوعی به کار رفته در این الگوریتم می آموزد که کاربران به چه نوع پست هایی بیشتر علاقه دارند.

اما اقدام اینستاگرام برای بازگرداندن فیدهای خبری مبتنی بر زمان نشان می دهد که کاربران زیادی درخواست اضافه شدن این قابلیت به این پلتفرم را داشته اند و از این رو، پاسخ مثبت این شبکه اجتماعی به درخواست های کاربران را می توان اقدامی مثبت تلقی کرد.