ایران در فروردین‌ ۱۴۰۱ نزدیک به ۵۰۰ بار لرزید به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ایران در فروردین‌ ۱۴۰۱ نزدیک به ۵۰۰ بار لرزید  به گزارش خبرگزاری هاریکا، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ تعداد ۴۹۵ زمین‌لرزه را ثبت کردند. این زمین‌لرزه‌ها در نواحی […]

ایران در فروردین‌ ۱۴۰۱ نزدیک به ۵۰۰ بار لرزید

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ایران در فروردین‌ ۱۴۰۱ نزدیک به ۵۰۰ بار لرزید  به گزارش خبرگزاری هاریکا، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ تعداد ۴۹۵ زمین‌لرزه را ثبت کردند. این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند.
در فروردین‌ماه ۱۴۰۱ تعداد ۷ زمین‌لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها در ساعت ۲۲:۲۴ تاریخ ۲۸/‏۰۱/‏۱۴۰۱‬ با بزرگی ۴.۴ در مقیاس امواج درونی زمین حوالی بافق استان یزد، رخ داده‌است.
از لحاظ آماری ۴۳۹ زمین‌لرزه با بزرگی کوچک‌تر ۳، تعداد ۴۹ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۳ و ۴، تعداد ۷ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ بوده است. از این تعداد، استان خراسان رضوی با ۵۶ زمین‌لرزه ثبت شده بالاترین تعداد زمین‌لرزه را در کشور داشته است و پس از آن استان‌های کرمان با ۴۶ و خراسان جنوبی با ۴۱ زمین‌لرزه قرار دارند.
مرکز لرزه‌نگاری کشوری در فروردین‌ماه امسال تعداد ۹ زمین‌لرزه در استان تهران ثبت کرد که بزرگترین آنها حوالی حسن‌آباد با بزرگی ۲.۲ در مقیاس امواج درونی زمین بوده است. امیدوارم براتون خبر   ایران در فروردین‌ ۱۴۰۱ نزدیک به ۵۰۰ بار لرزید براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-27 15:26:32