ایجاد بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در استان‌های کشور به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، بهرام عین‌اللهی پیش از ظهر امروز سه شنبه ضمن بازدید از مرکز آنکولوژی بیمارستان گلستان اهواز در جمع اخباران بیان کرد: فرد مبتلا به سرطان برای پرداخت هزینه‌ها دچار مشکل شده و از کارافتاده می‌شود، […]

ایجاد بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در استان‌های کشور

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، بهرام عین‌اللهی پیش از ظهر امروز سه شنبه ضمن بازدید از مرکز آنکولوژی بیمارستان گلستان اهواز در جمع اخباران بیان کرد: فرد مبتلا به سرطان برای پرداخت هزینه‌ها دچار مشکل شده و از کارافتاده می‌شود، به همین منظور جزو بیماری‌های خاص در نظر گرفته شده است؛ بنابراین ارائه خدمات رایگان مربوط به درمان سرطان برای بیماران در دستور کار قرار دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ورود دستگاه‌های جدید و پیشرفته به چرخه درمان در دولت سیزدهم ادامه داد: سه دستگاه پیشرفته شامل سی تی سیمولاتور، شتاب دهنده قوی و پت اسکن به بیمارستان گلستان اهواز اضافه شد، همچنین با استفاده از دستگاه سی تی سیمولاتور می‌توان بیماران را در وضعیت درمانی خاص شبیه سازی کرد و امکان درمان بیماران سرطانی با حداقل جا به جایی توسط دستگاه رادیوتراپی فراهم می‌شود.
وی با یادآوری اینکه پت اسکن نوعی مطالعه تصویربرداری است که می‌تواند به پزشکان نشان دهد چه اتفاقی در بدن در حال رخداد است و چگونه کار می‌کند، تصریح کرد: با این دستگاه‌ها غده سرطانی مشخص و توسط شتاب دهنده از بین می‌رود.
عین اللهی تاکید کرد: تلاش بر این است هیچ بیمار سرطانی برای درمان از استان خوزستان خارج نشود و دستگاه‌های پیشرفته دیگری وارد خوزستان شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور یاد کرد و گفت: این بیمارستان هشت متخصص استاد آنکولوژی در سطح عالی تخصصی دارد و در صورت تأمین دستگاه‌ها، نیاز مردم برطرف خواهد شد.
عین‌اللهی در خصوص طرح گسترش بیمارستان گلستان اهواز توضیح داد: با وجود اینکه قرار بود طرح جدیدی آغاز نشود اما طرح توسعه بیمارستان گلستان در سفر اول رئیس جمهور به خوزستان آغاز شد.
وی اظهار کرد: با توجه به حجم بالای مراجعان به بیمارستان گلستان اهواز و مشکلات ایجاد شده، عملیات اجرایی طرح توسعه آن از چند ماه پیش با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا آغاز شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد: با الحاق بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تختی که قرار است به مجموعه بهداشت و درمان اهواز اضافه شود، بتوانیم بخشی از نیازهای بیماران را مرتفع کنیم.
وی با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی انجام شده تا هر استان یک کلان بیمارستان یک‌هزار تختخوابی داشته باشد، گفت: برای استفاده از دستگاه پت اسکن در بیمارستان گلستان اهواز امکانات و فضای مورد نیاز باید تأمین شود. امیدوارم خبر  ایجاد بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در استان‌های کشور براتون مفید بوده باشه