اکران پنج فیلم ایرانی در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم شانگهای به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اکران پنج فیلم ایرانی در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم شانگهای  به گزارشهاریکا خبر، فیلم سینمایی «آزردگان» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی مهدی فرد قادری در بخش رقابتی اصلی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای حضور دارد و […]

اکران پنج فیلم ایرانی در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم شانگهای

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اکران پنج فیلم ایرانی در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم شانگهای  به گزارشهاریکا خبر، فیلم سینمایی «آزردگان» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی مهدی فرد قادری در بخش رقابتی اصلی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای حضور دارد و در کنار ۳ فیلم از چین، ۲ فیلم از ژاپن و فیلم‌هایی از هند، بریتانیا، اسپانیا، گرجستان، بلژیک و ایتالیا رقابت می‌کند.
در بیست و پنجمین دوره جوایز جام طلایی در بخش استعداد جدید در آسیا ۲ فیلم از ایران حضور دارند که شامل فیلم «یک و نیم اسب بخار» به کارگردانی رسول کاهانی و فیلم «دلیل مرگ: ناشناخته» ساخته علی زرنگار است. در مجموع ۱۲ فیلم در این بخش انتخاب شده‌اند.
انیمیشن «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش نیز در بخش انیمیشن بلند و «مصائب محمود» ساخته داوود عبدالمالکی نیز در بخش مستند بلند جشنواره فیلم شانگهای به نمایش درمی‌آیند.
«استعداد جدید آسیا» بخشی است که از سال ۲۰۰۴ به جشنواره اضافه شده تا از نیروها و چهره‌های جدید و تازه تحلیل شود. این بخش به بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد و زن، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلمبردار که تجربه اول یا دومشان باشد، جایزه می‌دهد. امیدوارم براتون خبر   اکران پنج فیلم ایرانی در بیست‌وپنجمین جشنواره فیلم شانگهای براتون مفید بوده باشه

 
2023-05-29 23:05:35