اکران فیلم‌ها برای آحاد مردم رسالت اصلی جشنواره فیلم عمار است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اکران فیلم‌ها برای آحاد مردم رسالت اصلی جشنواره فیلم عمار است  به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت غیب‌الله زاده در نشست هم‌اندیشی اعضا و نمایندگان اکران جشنواره مردمی فیلم عمار استان اصفهان اظهار داشت: علت شکل‌گیری […]

اکران فیلم‌ها برای آحاد مردم رسالت اصلی جشنواره فیلم عمار است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اکران فیلم‌ها برای آحاد مردم رسالت اصلی جشنواره فیلم عمار است  به گزارش خبرنگار هاریکا، حجت غیب‌الله زاده در نشست هم‌اندیشی اعضا و نمایندگان اکران جشنواره مردمی فیلم عمار استان اصفهان اظهار داشت: علت شکل‌گیری جشنواره مردمی عمار در اصل رفع محدودیت‌های زمانی، مکانی، امکانات و هزینه اکران فیلم در مناطق مختلف کشور است.
وی افزود: نزدیک به ۳۰ نقطه در کشور فیلم‌های تولیدی عمار را اکران کردند که در واقع در مسیر مؤلفه اصلی آن یعنی اکران مردمی قدم برداشته است.
غیب‌الله زاده با بیان اینکه این جشنواره به عنوان یک پیوست فرهنگی برای بدنه اصلی متولیان فرهنگی و بازوی کمکی آنها فعالیت می‌کرد، گفت: امروزه در کنار اکران حمایت و ایجاد زمینه برای فیلم‌سازی ویژه این جشنواره فراهم شده است.
وی افزود: همه اقدامات اکران به صورت رایگان برای مخاطبان و محلات کم برخوردار انجام می‌شود و این جشنواره یک فضای واکنشی ندارد بلکه کُنشی عمل می‌کند.
مسئول پخش و جریان سازی جشنواره مردمی فیلم عمار خاطر نشان کرد: به عبارتی مانند بازی فوتبال که گفته می‌شود بهترین حمله دفاع است، این جشنواره نیز سعی کرده تا از دل بحران ایجاد فرصت کند و بهانه‌ای برای ایجاد یک پاتوق فرهنگی باشد و بر اساس نیاز جامعه پیش رود.
وی اکران فیلم‌ها را متناسب با نیاز مخاطب عنوان کرد و افزود: فیلم‌ها بر اساس موضوع و یا مخاطب دسته‌بندی شده‌اند و اکران‌های مردمی ناظر به داشتن مکان خاصی نیست و هرجایی که دسترسی به مخاطب وجود دارد قابل اکران است.
غیب‌الله زاده بیان داشت: رساندن فیلم‌ها به آحاد مردم از مهم‌ترین رسالت جشنواره است و برگزار کنندگان می‌توانند از طریق سامانه اکران مردمی و سایت عماریار با پلتفرم آنلاین فیلم‌ها را دریافت و اکران کنند.
وی افزود: البته به لطف نرم افزار سینما مردم محدودیت اکران برداشته شده و با حد فاصله زمانی کوتاهی فیلم‌ها پس از اکران در تهران به سایر شهرستان‌ها می‌رسد.
مسئول پخش و جریان سازی جشنواره مردمی فیلم عمار خاطر نشان کرد: فیلم‌ها اغلب بر اساس محتوا گلچین و ارائه می‌شود تا منجر به یک نقد درون‌گفتمانی و شناخت اطراف شود.
وی بسته ویژه کودک ونوجوان، سبک زندگی و خانواده، اتفاقات مهم تاریخی و … را از دیگر بسته‌های فرهنگی اکران فیلم در سایت عماریار برشمرد و گفت: در واقع با اکران مردمی فیلم عمار در کل کشور به صورت خودجوش سعی شده تا عدالت فرهنگی و اجتماعی در مکان‌هایی که سینما ندارند برقرار می‌شود.
غیب‌الله زاده با اشاره به برگزاری این نشست گفت: برای اکران بهتر و فراگیرتر نیازمند همفکری هستیم که نقاط ضعف و قوت شناسایی و جریان توزیع مدیریت شود.
‌ امیدوارم براتون خبر   اکران فیلم‌ها برای آحاد مردم رسالت اصلی جشنواره فیلم عمار است براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-02 22:01:48