اهدای ۳ آمبولانس‌ آفرود به ایران برای پناهندگان افغان به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، به منظور ارتقای ظرفیت پاسخ به فوریت‌های پیش بیمارستانی در استان‌های محروم میزبان جمعیت پناهندگان افغان، با حمایت مالی دولت فرانسه سه دستگاه آمبولانس ویژه آفرود را به سازمان […]

اهدای ۳ آمبولانس‌ آفرود به ایران برای پناهندگان افغان

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، به منظور ارتقای ظرفیت پاسخ به فوریت‌های پیش بیمارستانی در استان‌های محروم میزبان جمعیت پناهندگان افغان، با حمایت مالی دولت فرانسه سه دستگاه آمبولانس ویژه آفرود را به سازمان اورژانس جمهوری اسلامی ایران اهدا کرد.
جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس کشور، طی سخنانی در مراسم تحویل آمبولانس‌های فوق از سازمان جهانی بهداشت به دلیل تلاش‌های مستمر در ارتقای خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی در استان‌های محروم کشور قدردانی کرد.
وی با تاکید بر تبعات منفی افزایش قابل توجه تصادفات جاده‌ای در پی ترددهای غیرمعمول و حمل و نقل غیرقانونی پناهندگان افغان در کشور، خواستار افزایش این نوع پشتیبانی‌ها از سازمان اورژانس کشور شد.
میعادفر خاطر نشان کرد: سازمان جهانی بهداشت در رفع این چالش‌ها و بهبود خدمات اورژانس در کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.
وی، همچنین به پیامدهای تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از موانع پیش روی سازمان اورژانس اشاره کرد و گفت: خرید منابع پزشکی ضروری، از جمله آمبولانس و تجهیزات پزشکی، به چالش اساسی برای این سازمان اورژانس تبدیل شده است. اما به رغم این موانع، امیدواریم با همکاری سازمان جهانی بهداشت بر این مشکلات غلبه کرده و مراقبت‌های اورژانسی را در کشور بهبود بخشیم.
سید جعفر حسین نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران نیز، ضمن تاکید بر تعهد این سازمان نسبت به حمایت از تقویت ظرفیت پاسخ فوریت‌های پیش بیمارستانی در ایران عنوان کرد: انتظار می‌رود این آمبولانس‌ها سالانه به حدود ۵۵۰۰ مصدوم حوادث ترافیکی و دیگر بیماران نیازمند خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی ارائه کنند. اهدای این آمبولانس‌ها گامی است در جهت ارتقای سلامت جمعیت پناهنده و جوامع میزبان آنها.
در راستای حمایت‌های مداوم سازمان جهانی بهداشت از سازمان اورژانس کشور، آمبولانس‌های اهدایی یاد شده به استان‌های سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد اعزام خواهند شد. این استان‌ها که دارای نرخ بالای تصادفات جاده‌ای هستند و از منابع محدودی برخوردارند، با این اقدام زمینه ارتقای ظرفیت پاسخ فوریت‌های پیش بیمارستانی به شکل قابل‌توجهی فراهم می‌شود.
انتظار می‌رود با اضافه شدن این آمبولانس‌ها به ناوگان اورژانس، زمان پاسخ به بیماران در مناطق کوهستانی و ناهموار هدف به طور چشمگیری کوتاه شده و در نتیجه به کاهش میزان مرگ و میر در این استان‌ها بیانجامد. امیدوارم خبر  اهدای ۳ آمبولانس‌ آفرود به ایران برای پناهندگان افغان براتون مفید بوده باشه