اهدای برگی از دفتر زندگی زنده‌یاد نیکو خردمند به موزه سینما به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اهدای برگی از دفتر زندگی زنده‌یاد نیکو خردمند به موزه سینما  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، سند ازدواج زنده یاد «نیکو خردمند» بازیگر سینما و تلویزیون همزمان با زادروز […]

اهدای برگی از دفتر زندگی زنده‌یاد نیکو خردمند به موزه سینما

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اهدای برگی از دفتر زندگی زنده‌یاد نیکو خردمند به موزه سینما  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، سند ازدواج زنده یاد «نیکو خردمند» بازیگر سینما و تلویزیون همزمان با زادروز آن مرحومه به موزه سینما اهدا شد.
از نکات قابل توجه این سند که توسط پویا پورمعانی کارگردان و تهیه کننده سینما به موزه سینما اهدا شده است، میزان هاریکایه آن مرحومه بوده است. بر اساس این سند هاریکایه ایشان در زمان ازدواج در سال ۱۳۵۸ با همسرشان علیرضا خوشنویسان یک جلد قرآن و یک شاخه نبات بوده است.
وی برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «پرده آخر» در نهمین جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۶۹ همچنین برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «بازیچه» در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر در سال۱۳۷۲ بوده است.
«پرده آخر»، «مسافران»، «خانه خلوت»، «غزال»، «هزاران زن مثل من»، «کافه ستاره»، «کاغذ بی خط»، «خاک آشنا»، «شیرین» از جمله فیلم‌هایی هستند که زنده یاد نیکو خردمند در آنها نقش آفرینی داشته است.
نیکو خردمند ۱۹ آبان ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد و ۲۶ آبان ۱۳۸۸ چشم از جهان فرو بست. امیدوارم براتون خبر   اهدای برگی از دفتر زندگی زنده‌یاد نیکو خردمند به موزه سینما براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-13 17:14:06