انفجار رادیویی سریع با طی ۸ میلیارد سال به زمین رسید به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  انفجار رادیویی سریع با طی ۸ میلیارد سال به زمین رسید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ایندپندنت، علاوه برآن انفجار مذکور بسیار قدرتمند و پر انرژی است. انرژی که این انفجار در کمتر از […]

انفجار رادیویی سریع با طی ۸ میلیارد سال به زمین رسید

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  انفجار رادیویی سریع با طی ۸ میلیارد سال به زمین رسید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ایندپندنت، علاوه برآن انفجار مذکور بسیار قدرتمند و پر انرژی است. انرژی که این انفجار در کمتر از یک ثانیه آزاد کرد معادل ۳۰ سال انرژی آزاد شده از خورشید بود.
انفجارهای رادیویی سریع(FBR) بسیار شدید و در حقیقت انفجارهایی کوتاه از انرژی هستند که از منشا ناشناخته اما بسیار فعال در فضا منتشر می شوند. محققان هنوز درباره چگونگی تشکیل آنها اطمینان ندارند.
انفجار تازه کشف شده از یک گروه کوچک از کهکشان های در حال ادغام منتشر شده که از نظریه های فعلی درباره منشا این پدیده ها پشتیبانی می کند. اما شدت انفجار را سخت تر می توان توضیح داد و درک انسان از شیوه انتشار آن عاجز است.
ریان شانون یکی از محققان دانشگاه فناوری سوینبورن در این باره می گوید: هرچند هنوز نمی دانیم چه چیزی دلیل ایجاد این انفجارهای عظیم انرژی است، اما تحقیقات تایید می کند آنها رویدادی معمول در کهکشان هستند و ما می توانیم از انفجارهای سریع رادیویی برای ردیابی مواد بین کهکشان ها و درک بهتر از ساختار جهان استفاده کنیم.
انفجارها روشی کارآمد برای پاسخ دادن به برخی سوالات درباره جهان از جمله وزن دقیق آن به حساب می آیند. امیدوارم براتون خبر   انفجار رادیویی سریع با طی ۸ میلیارد سال به زمین رسید براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-21 12:05:53