امسال منتظر جهش تولید در کالاهای سلامت محور هستیم به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین‌اللهی، در اجلاس وبیناری رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به دستاوردهای وزارت بهداشت در سال گذشته، از تعارض منافع و فساد به عنوان دو خط قرمز اصلی […]

امسال منتظر جهش تولید در کالاهای سلامت محور هستیم

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهرام عین‌اللهی، در اجلاس وبیناری رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به دستاوردهای وزارت بهداشت در سال گذشته، از تعارض منافع و فساد به عنوان دو خط قرمز اصلی وزارت بهداشت و دولت مردمی یاد کرد.
وی با تاکید بر رعایت کرامت انسانی در نظام سلامت، گفت: کرامت انسانی باید در همه سطوح رعایت شود و ارباب رجوع، مورد احترام قرار گیرد که خوشبختانه این موارد در وزارت بهداشت رعایت شده است و امسال اجرای طرح کرامت انسانی از اهم برنامه‌های وزارت بهداشت است.
وزیر بهداشت، بررسی نقاط ضعف و قوت مدیریتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی را با اهمیت ارزیابی و خاطرنشان کرد: باید ابتدا عملکرد دانشگاه‌ها بررسی و برای برطرف کردن نقاط ضعف، برنامه راهبردی تدوین و اجرایی شود. در عین حال نظارت بر اجزای سازمان و تشکیلات نیز ضروری است.
عین اللهی، صرفه جویی در هزینه‌ها و ارتقای بهره وری در دانشگاه‌های علوم پزشکی را از اصول مهم دانست و با اشاره به شعار سال و رویکرد مشارکت جویی از مردم، یادآور شد: امسال منتظریم استان‌هایی که در تولید دارو و تجهیزات پزشکی کمتر مشارکت داشته‌اند، اقدامات عملی را آغاز کنند و شاهد جهش تولید در کالاهای سلامت محور باشیم.
وی از اجرای پویش ملی سلامت با مشارکت بیش از ۴۶ میلیون نفر به عنوان یکی از اقدامات موفق وزارت بهداشت در سال گذشته یاد کرد و از اجرای پویش‌های سلامت کودکان و همچنین غربالگری سرطان در سال جاری خبر داد و گفت: طرح بین المللی سلامت خانواده باید در سال جاری همانند سال گذشته با قوت اجرایی شود و در شهرهای بیشتری گسترش می‌یابد.
وزیر بهداشت با اشاره به افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان در دولت سیزدهم، بر تشکیل قرارگاه جهش تولید سلامت محور در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید و تصریح کرد: وزارت بهداشت باید به تجاری سازی محصولات دانش بنیان کمک و با خرید این محصولات از آنها حمایت کند و پذیرفتنی نیست شاهد واردات کالاهای خارجی مشابه کالاهای با کیفیت داخلی باشیم. امیدوارم خبر  امسال منتظر جهش تولید در کالاهای سلامت محور هستیم براتون مفید بوده باشه