الگوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در عراق ایجاد می شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  الگوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در عراق ایجاد می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از وزارت علوم، یوسف خلف یوسف، سرپرست علمی مرکز تحقیقات علمی و نشر السبط عراق وابسته به […]

الگوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در عراق ایجاد می شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  الگوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در عراق ایجاد می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از وزارت علوم، یوسف خلف یوسف، سرپرست علمی مرکز تحقیقات علمی و نشر السبط عراق وابسته به عتبه حسینی علیه‌السلام به همراه احمد موسی مدیر مرکز، کرار علی حسین مسئول اداری و علی الساعدی مسئول روابط عمومی مرکز به منظور مذاکره و بازدید از توانمندی‌ها ودستاوردهای علمی و فناورانه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و همچنین انتقال تجارب در راه‌اندازی پارک علم و فناوری بین المللی جمهوری اسلامی ایران، از این سازمان بازدید کردند.
در ابتدای این دیدار حسن زمانیان، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، ضمن اشاره به نماد حاکمیتی سازمان در زمینه تحقیق و توسعه بیان داشت: با توجه به هدف و رسالتی که به عهده سازمان است در شورای حکیمان سازمان آینده پژوهشی دنیا تا سال دو هزار و پنجاه پیش‌بینی و نیازهای پژوهشی را در بیست و چهار پروژه کلان و ملی استخراج کرده تا بتوانیم به هدف خود که رفع نیازهای کلان کشور است رسیده و به تحقیقات اساسی مورد نیاز جامعه دست پیدا کنیم.
زمانیان افزود: سازمان، تجهیزات مورد نیاز انتقال فناوری به صنعت را با ساخت و تجهیز پایلوت پلنت‌های مختلفی در این زمینه به اجرا گذاشته و همچنین پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت می‌باشد.
معاون وزیر گفت: مدلی که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم و برای آن آمادگی داریم، پیاده‌سازی نمونه‌ای از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در کشورهای اسلامی به ویژه محور مقاومت است تا دانش را به محصول تبدیل کنید.
یوسف خلف یوسف، ضمن تشکر از میزبانی سازمان بیان داشت: عتبه حسینی خدمات علمی و پزشکی زیادی به مردم عراق داشته از جمله تاسیس ۷ بیمارستان تخصصی و سه دانشگاه پیشرفته که میزبان دانشجویان فراوانی است.
وی افزود: مردم عراق به جمهوری اسلامی ایران ارادت وعلاقه زیادی دارند و بهترین دلیل آن دفاع ایران از عراق در مقابله با داعش و متجاوزین به این کشور است و ما این محبت را همیشه به یاد خواهیم داشت.
سرپرست مرکز تحقیقات علمی عراق افزود: فرمان حضرت آیت‌الله سیستانی موجب شد که شهرکی را تاسیس کند که آنجا در زمینه علم و فناوری‌های روز دنیا تلاش‌هایی صورت گیرد و در حقیقت ما به دنبال جذب واحدهای فناور پیشگام در زمینه علوم و فناوری هستیم و آرزوی ما این است که همان طور که ایران در دفاع و بیرون راندن بیگانگان به ما کمک کرد در احداث این شهر و پارک بین‌المللی هم یاری‌گر ما باشد.
وی گفت: شهر علمی که قرار است تاسیس شود با هماهنگی وزارت علوم عراق خواهد بود و همکاری پارک‌های علم و فناوری موجود در ایران می‌تواند کمک شایانی به این امر کند و به همین خاطر و به دستور آیت‌الله سیستانی ما به ایران آمدیم تا بازدیدی از دستاوردهای شما داشته باشیم و از نزدیک با روند علم و دانش در ایران آشنا شویم. امیدوارم براتون خبر   الگوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در عراق ایجاد می شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-28 17:32:30