افزایش سن اهداکنندگان خون در سال‌های بعد نگران کننده است به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، مصطفی جمالی، ضمن تقدیر از همراهی اهداکنندگان خون، گفت: وضعیت ذخایر خونی در کشور از ۴ روز به ۸ روز رسیده است. وی با عنوان این مطلب که میانگین سن اهداکنندگان خون […]

افزایش سن اهداکنندگان خون در سال‌های بعد نگران کننده است

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، مصطفی جمالی، ضمن تقدیر از همراهی اهداکنندگان خون، گفت: وضعیت ذخایر خونی در کشور از ۴ روز به ۸ روز رسیده است.
وی با عنوان این مطلب که میانگین سن اهداکنندگان خون در کشور به ۳۵ تا ۴۰ سال رسیده است، افزود: این موضوع برای سال‌های بعد نگران کننده است و باید برنامه ریزی ها طوری پیش برود تا نسل جوان ما به چرخه اهداکنندگان خون اضافه شوند.
جمالی ادامه داد: ارتقای سطح فنی و آزمایشگاهی با استفاده از فناوری‌های تخصصی روز دنیا همچون راه اندازی آزمایش غربالگری مولکولی یا تست NAT در کنار افزایش مشارکت مردم و رشد ذخایر خون در کشور، بخشی از برجسته‌ترین اتفاقات سازمان انتقال خون در سال ۱۴۰۲ بود.
وی با اشاره به تلاش سخت کوشانه کارکنان سازمان انتقال خون در سراسر کشور، افزود: معتقدیم کارکنان انتقال خون را باید سربازان گمنام نظام سلامت معرفی کرد، همان طور که اهداکنندگان خون نیز سرداران گمنام سلامت هستند و امیدواریم برای ارزش گذاری زحمات این دو قشر مؤثر در شاهراه حیاتی نظام سلامت، به نهادینه کردن و ترویج این عبارت‌ها در بین آحاد جامعه تلاش کنیم. امیدوارم خبر  افزایش سن اهداکنندگان خون در سال‌های بعد نگران کننده است براتون مفید بوده باشه