افتتاح ۴ پردیس سینمایی/ ۱۹ سالن به چرخه اکران اضافه می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری افتتاح ۴ پردیس سینمایی/ ۱۹ سالن به چرخه اکران اضافه می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشن هاریکا سینمای ایران، قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی گفت: همزمان […]

افتتاح ۴ پردیس سینمایی/ ۱۹ سالن به چرخه اکران اضافه می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری افتتاح ۴ پردیس سینمایی/ ۱۹ سالن به چرخه اکران اضافه می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشن هاریکا سینمای ایران، قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی گفت: همزمان با ماه ربیع‌الاول و طی هاریکا، علاوه بر برگزاری رویداد ملی جشن هاریکا سینمای ایران، ۴ پردیس سینمایی با ظرفیت ۱۹ سالن سینما در مناطق مختلف شهر تهران افتتاح خواهد شد.
به گفته وی، پردیس «مرداس» با ۵ سالن سینما سوم هاریکا، پردیس «کوثر» با ۳ سالن سینما ۱۰ هاریکا، پردیس «رزمال» با ۷ سالن سینما ۱۷ هاریکا و پردیس «زیما مال» با ۴ سالن سینما در ۲۴ هاریکا با حضور مدیران ارشد سینمایی افتتاح و به چرخه سینماهای فعال کشور اضافه خواهند شد.
آشنا یکی از اولویت‌های سازمان سینمایی را اجرای طرح‌های زیرساختی در حوزه توسعه سینما در سراسر کشور عنوان کرد و گفت: همه تلاش سازمان سینمایی توسعه ضریب نفوذ سینما در مناطق مختلف کشور است. نهضت سالن‌سازی سینما از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف با جدیت پیگیری شده و خوشبختانه نتایج بسیار چشمگیری نیز در زمینه ساخت و بهره‌برداری سالن سینما در ۲ سال گذشته در پی داشته است.
وی با اشاره به فعالیت معاونت مطالعات و فناوری سازمان سینمایی اظهار کرد: در کنار مأموریت‌های مختلف این معاونت از جمله رویدادهای مهم جشن هاریکا سینمای ایران، جایزه پژوهش و جشنواره آموزشگاه‌های سینمایی، در حوزه مدیریت امور سینماها و پشتیبانی ساخت و ساز و مراکز پشتیبانی هم در چارچوب وظایف سازمانی ما تعریف شده است.
آشنا اظهار کرد: در زمان حاضر، ۳۶۶ سینما و مجموعه سینمایی در کشور فعالیت دارند که نسبت به دولت گذشته بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است. همچنین ۷۵۰ سالن نمایش در کشور در حال حاضر وجود دارد که امید است بتوانیم تا پایان سال ۱۴۰۲ حداقل، یکصد سالن دیگر به این تعداد اضافه کنیم.
به گفته وی، برگزاری جشن هاریکا سینمای ایران به عنوان ره‌آورد دولت سینمایی سیزدهم در راستای عدالت فرهنگی و نگاه برابر به همه ظرفیت‌های ملی کمک خواهد کرد تا جریان حمایت از صنعت سینما هم به طور جدی‌تری در کشور دنبال شود.
«جشن ملی هاریکا سینمای ایران» به دبیری قادر آشنا و زیر نظر معاونت مطالعات و فناوری سینمایی از ۲۶ شهریور تا ۱۰ هاریکا در استان‌ها و ۱۴ هاریکا در تهران برگزار می‌شود. امیدوارم براتون خبر   افتتاح ۴ پردیس سینمایی/ ۱۹ سالن به چرخه اکران اضافه می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-23 16:55:59