اعلام جزئیات یک بخش از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اعلام جزئیات یک بخش از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، یدالله داج دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس درباره بخش «ایران ۳۶۰ درجه» […]

اعلام جزئیات یک بخش از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اعلام جزئیات یک بخش از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، یدالله داج دبیر هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس درباره بخش «ایران ۳۶۰ درجه» که به تازگی به این جشنواره اضافه شده است، توضیح داد: امسال در جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس به دلیل اهمیت فیلم مستند در این کشور و فیلم‌های مستند خوب و جذابی که از ایران ارسال شده بود، قسمت جدیدی به نام «ایران ۳۶۰ درجه» به جشنواره اضافه شد.
وی ادامه داد: «ایران ۳۶۰ درجه» شامل مسائل روزمره ایران، محیط زیست و در کل موضوعاتی است که به هر ترتیبی مسائل اجتماعی ایران را مطرح می‌کنند.
دبیر جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ بیان کرد: منظور از ۳۶۰ درجه این است که در ارائه فیلم‌ها محدودیتی وجود ندارد البته فیلم‌های کوتاه باید تا حداکثر ۳۰ دقیقه و فیلم‌های بلند حداقل ۷۰ دقیقه می‌بودند.
یدالله داج در پایان یادآور شد: ما نام ۳۶۰ درجه را به این دلیل انتخاب کردیم که الزامی وجود ندارد کارگردان یا تهیه‌کننده ایرانی باشند یا فیلم در ایران ساخته شده باشد، بلکه مستند باید درباره ایران یا به زبان فارسی باشد.
هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در زوریخ سوییس روز ۲۶ می تا اول ژوئن ۲۰۲۲ (۵ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱) برگزار می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره ۱۵ مارس (۲۴ اسفند ۱۴۰۰) بود.
اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در دوره هشتم جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ متعاقبا اعلام خواهد شد. آرمین آپادانا طراح پوستر این رویداد است. امیدوارم براتون خبر   اعلام جزئیات یک بخش از جشنواره فیلم‌های ایرانی در زوریخ براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-29 18:10:09