اعلام برنامه‌های جایزه «عکس ۵» برای روز ملی سینما به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اعلام برنامه‌های جایزه «عکس ۵» برای روز ملی سینما  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده مستندساز و دبیر جایزه «عکس ۵» گفت: مراسم افتتاحیه روز ملی سینما ۲۱ شهریور ماه در […]

اعلام برنامه‌های جایزه «عکس ۵» برای روز ملی سینما

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری اعلام برنامه‌های جایزه «عکس ۵» برای روز ملی سینما  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی‌زاده مستندساز و دبیر جایزه «عکس ۵» گفت: مراسم افتتاحیه روز ملی سینما ۲۱ شهریور ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود که قرار است در این مراسم قطعه «خانه آبی» که توسط شاهین علیخانی آهنگساز و نوازنده پیانو ساخته شده است در سالن شهناز خانه هنرمندان اجرا شود که این اثر موسیقایی با رویکرد نوستالژی تاریخ سینما ساخته شده است.
دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» در ادامه بیان کرد: آهنگسازی این اثر سه ماه طول کشیده است و یونس عزیزالدین نوازنده هارمونیکا و پرهام نیکو خوی به عنوان نوازنده گیتار در این مراسم به اجرای برنامه می‌پردازند.
وی افزود: همچنین در این مراسم ۲ مستند با عنوان «موج نو سینمای ایران» و «روز ملی سینما» نمایش داده می‌شود که ساخت این مستندها به عهده من و طیبه مونسان بوده است. همچنین این مراسم با حضور چهره‌های سرشناس و اهالی سفارت ژاپن و سخنرانی سفیر ژاپن همراه خواهد بود.
این مستندساز در پایان گفت: به بهانه فیلم‌های یاساجیرو اوزو کارگردان مشهور جهان نزدیکی فرهنگ ایران و ژاپن از طریق سینما بررسی می‌شود و بعد از افتتاحیه در روزهای مختلف جلسات نقد و بررسی با حضور منتقدان متخصص با رویکرد تخصصی برگزار می‌شود که به زودی اطلاعات دقیق این نشست‌ها اطلاع رسانی می‌شود.
عوامل جشنواره عبارتند از لیلی گلستان عضو شورای سیاستگذاری، مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره و عضو شورای سیاستگذاری، بهداد نجفی اسدالهی عضو شورای سیاستگذاری، علیرضا شادی‌زاده عضو شورای سیاستگذاری، زهره حسنی مشاور هنری و طراح گرافیک، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه. امیدوارم براتون خبر   اعلام برنامه‌های جایزه «عکس ۵» برای روز ملی سینما براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-19 13:56:03