اعطای کرسی پژوهشی در هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط زیست به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  اعطای کرسی پژوهشی در هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط زیست  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بنیاد ملی علم ایران (INSF) این کرسی‌های پژوهشی را […]

اعطای کرسی پژوهشی در هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط زیست

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  اعطای کرسی پژوهشی در هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط زیست  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بنیاد ملی علم ایران (INSF) این کرسی‌های پژوهشی را به پژوهشگران عضو هیات‌علمی دانشگاه‌ها با مرتبه استاد تمام و دارای سوابق پژوهشی درخشان در سطوح ملی و بین‌المللی و دارای حداقل یک طرح خاتمه‌یافته موفق در بنیاد در چهار حوزه هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط‌زیست اعطا می کند.
مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هر کرسی پژوهشی به مبلغ ۲,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال سالانه برای کرسی فردی و مبلغ ۲,۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال سالانه برای کرسی گروهی تا سقف پنج سال است.
در همین راستا بنیاد ملی علم ایران از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های سراسر کشور درخواست کرده که به‌منظور مشارکت مؤثر اعضای هیئت‌علمی برجسته آن دانشگاه یا پژوهشگاه، فهرست مشخصات اعضای هیئت‌علمی برجسته شامل نام و نام خانوادگی و شماره‌ تلفن همراه محققان برتر را به نحو مقتضی جمع‌آوری و به ایمیل دبیرخانه این بنیاد به نشانی info@insf.org ارسال کنند.
لازم به ذکر است که اعضای هیئت‌علمی معرفی شده از سوی دانشگاه ها برای دریافت این کرسی ها باید حائز چند شرط باشند. شرط نخست این است که افراد متقاضی کرسی پژوهشی باید دارای مقالات با ضریب تأثیر بالا در سه سال اخیر باشند. همچنین نویسنده اصلی در مجلات Nature یا Science بوده و در کارنامه پژوهشی خود، عنوان استاد نمونه کشوری، پژوهشگر برتر کشوری و رتبه در جشنواره‌های ملی مرتبط با حوزه تخصصی را داشته باشند.
تألیف یا تصنیف کتاب در زمینه تخصصی عضو هیئت‌علمی، اختراع، نوآوری، اکتشاف و نظریه‌پردازی، دارابودن حداقل یک پروژه تحقیقاتی خاتمه‌یافته در سطح ملی نیز از دیگر شرایطی است که باید محققان برای دریافت کرسی پژوهشی داشته باشند. امیدوارم براتون خبر   اعطای کرسی پژوهشی در هوش مصنوعی، آب، انرژی و محیط زیست براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-27 13:06:36