اصفهان میزبان بزرگترین رویداد فناوری جهان اسلام می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  اصفهان میزبان بزرگترین رویداد فناوری جهان اسلام می‌شود  به گزارشهاریکا خبر، شقایق حق‌جوی جوانمرد صبح شنبه در قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان اصفهان ضمن تسلیت ایام محرم، در خصوص جایزه مصطفی (ص)، اظهار داشت: پس از اهانتی که به مقام […]

اصفهان میزبان بزرگترین رویداد فناوری جهان اسلام می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  اصفهان میزبان بزرگترین رویداد فناوری جهان اسلام می‌شود  به گزارشهاریکا خبر، شقایق حق‌جوی جوانمرد صبح شنبه در قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان اصفهان ضمن تسلیت ایام محرم، در خصوص جایزه مصطفی (ص)، اظهار داشت: پس از اهانتی که به مقام رفیع پیامبر اسلام (ص) در جهان شد ایده تشکیل بنیادی که بیانگر بخش‌های صلح آمیز و دوستدار علم و فناوری در دین مبین اسلام باشد مطرح و اجرایی شد.
وی ادامه داد: این بنیاد در حوزه‌های مختلف برای دانشمندان جهان اسلام برنامه داشته و برجسته‌ترین برنامه‌ای که دارد و مورد توجه جهان قرار گرفته؛ جایزه مصطفی (ص) است که به نوبل اسلامی در جهان معروف است.
رئیس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: دانشمندان بزرگ در این جایزه بین‌المللی حضور دارند، به طور مثال دانشمندی که واکسن فایزر و مدرنا را کشف کرد برنده جایزه مصطفی (ص) شد.
وی با بیان اینکه دانشمندانی که در این جایزه حضور دارند کاندیدای جایزه نوبل هستند، به منویات رهبر معظم انقلاب در نقشه جامع علمی کشور اشاره کرد و گفت: ایران باید به سمت مرجعیت علمی حرکت کند. یکی از ابزارهای این مهم برگزاری جایزه علم و فناوری در سطح بین‌المللی در ایران است.
رئیس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری افزود: اینگونه ایران بزرگان علم و فناوری و دانشمندان بزرگ دنیا را تعیین می‌کند.
حق‌جوی جوانمردی در خصوص علت انتخاب اصفهان به منظور میزبانی از جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: درخشش اصفهان در تمدن اسلامی و زندگی بزرگوارانی مانند شیخ بهایی در کارنامه اصفهان می‌درخشد از طرفی اصفهان منشأ اتفاقات بزرگ علم و فناوری در کشور و جهان اسلام بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین این میزبانی منجر خواهد شد تا برند اصفهان یک بار دیگر با برگزاری رویدادی بین‌المللی بدرخشد.
وی افزود: از فهم و بصیرت استاندار اصفهان در میزبانی جایزه مصطفی (ص) قدردانی می‌کنیم و در ربیع الاول اصفهان میزبان بزرگترین رویداد فناوری جهان اسلام خواهد بود.
رئیس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: از حضرت امام (ره) آموختیم هیچ جریانی در نظام اسلامی پایدار نمی‌شود مگر اینکه مردمی شود.
وی ادامه داد: از این رو اگر بتوانیم ظرفیت‌های مردمی را پشت جریان علم و فناوری در کشور بیاوریم پایدار و توسعه یافته خواهد شد. امیدوارم براتون خبر   اصفهان میزبان بزرگترین رویداد فناوری جهان اسلام می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-22 13:05:26