استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟  به گزارش خبرنگار هاریکا، نمایندگان چهار صنف تهیه‌کنندگان، کارگردانان، پخش‌کنندگان و سینماداران از ادامه حضور در شورای راهبردی اکران انصراف داده‌اند. دلیل اصلی اختلاف میان نمایندگان […]

استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟  به گزارش خبرنگار هاریکا، نمایندگان چهار صنف تهیه‌کنندگان، کارگردانان، پخش‌کنندگان و سینماداران از ادامه حضور در شورای راهبردی اکران انصراف داده‌اند.
دلیل اصلی اختلاف میان نمایندگان صنوف سینمایی و سازمان سینمایی بر سر تنظیم آیین‌نامه اکران سال ۱۴۰۱ است.
دخالت شورای راهبری در مسائل اکران و عدم واگذاری امور مربوط به تصمیم‌گیری در این حوزه به شورای صنفی اکران اصلی‌ترین محور اختلاف میان این نمایندگان با مدیریت سازمان سینمایی است. اعضای صنوف معتقد به نقش نظارتی شورای راهبردی، تمرکز این شورا بر امور کلان مرتبط با اکران و عدم دخالت مستقیم آن در امر برنامه‌ریزی برای اکران فیلم‌ها هستند.
یکی دیگر از سرفصل‌های محل اختلاف میان نمایندگان صنوف و مسئولان سینمایی تعیین سقف زمانی برای عضویت این نمایندگان در شورای صنفی اکران از سوی شورای راهبردی است که نمایندگان صنوف تاکید دارند اختیار این مسئله نیز باید به طور کامل به صنوف سینمایی واگذار شود.
مسئولان سازمان سینمایی هنوز درباره وضعیت فعالیت شورای راهبری و نسبت آن با عملکرد شورای صنفی اکران موضع گیری نکرده است. امیدوارم براتون خبر   استعفای نمایندگان صنوف از شورای راهبردی اکران/ دلیل اختلاف چیست؟ براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-23 14:12:03