استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم  به گزارش خبرگزاری هاریکابه نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی،، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در ادامه برنامه سفر یک روزه خود به همدان، با […]

استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم  به گزارش خبرگزاری هاریکابه نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی،، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در ادامه برنامه سفر یک روزه خود به همدان، با استاندار دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گزارشی از زیرساخت‌ها و برنامه‌های هنری و سینمایی استان ارائه داد.

در ادامه نشست رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری کشور خطاب به استاندار همدان برای برگزاری برنامه‌ها و توسعه زیرساخت‌های سینمایی استان اعلام آمادگی کرد و گفت: هر میزان که استان در پروژه‌های عمرانی و اجرایی مشارکت کند، سازمان امور سینمایی هم در زمینه تجهیز و نوسازی همکاری خواهد داشت.

محمد خزاعی درباره اینکه در نشست با هنرمندان و فعالان سینمایی بحث میزبانی همدان از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان مطرح شد، تصریح کرد: استان‌های کرمان، اصفهان و همدان متقاضی برگزاری جشنواره هستند که بر اساس میزان مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان و شهرداری‌ها در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی از برگزاری «شب سینماگران در استان‌های مختلف کشور» خبر داد و گفت: از طریق شب سینماگران می‌توان با احترام و تکریم همه سینماگران و هنرمندان را گرد هم آورده و ضمن تجلیل از فعالان این عرصه، برنامه ماندگاری برگزار شود و استان همدان هم، می‌تواند «شب سینماگران همدان» را برگزار کند.

وی همچنین، ضمن تاکید بر تقویت تولیدات سینمایی، کوتاه و مستند با موضوعات‌مختلف بویژه موضوع مفاخر و شهدا عنوان کرد: بخش بزرگی از منابع سازمان سینمایی در بخش‌هایی تولیدی در این دوره به استان‌ها و شهرستان‌ها اختصاص یافته و امیدواریم با همیاری مراکز و منابع استانی بتوانیم تولید آثار ارزشمندی را رقم بزنیم.

خزاعی با بیان اینکه رویکرد عدالت محور سرلوحه فعالیت‌های ما در دوره جدید است افزود: ما در کنار سینماگران استان‌ها و شهرستان‌ها قرار داریم و باورمان این است که با خلاقیت، جسارت و نوآوری فیلمسازان جوان و استعدادهای جدید است که انحصار و انسداد فضای فعلی سینما شکسته می‌شود و قطار سینما بهتر در مسیر و مدار توسعه، رشد و اعتلای فرهنگی ملی و دینی قرار گیرد.

رئیس سازمان سینمایی، با اشاره به ظرفیت‌های خوب نیروی انسانی و غنای آموزشی سینمایی در استان همدان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد استان در شهرستان‌های مختلفش به لحاظ توسعه زیرساخت و عمران نیازمند همیاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های خصوصی است و امیدواریم در این سفر با کمک استاندار محترم و مسئولان استانی به نتایج اجرایی و عملیاتی مصوب و مشخص برسیم.

تاکید استاندار همدان بر تجهیز ظرفیت‌های استانی در حوزه سینما

در ادامه این نشست علیرضا قاسمی استاندار همدان اظهار کرد: در حوزه هنر و سینما باید بتوانیم جذب سرمایه‌گذار داشته باشیم و بهترین گزینه هم این است که بخش خصوصی در این زمینه فعال شود. ظرفیت‌های دفاتر انجمن سینمای جوانان باید بازسازی، تکمیل و تجهیز شود و برای این منظور اعتباری هم در استان در نظر گرفته خواهد شد.

وی با تأکید براینکه همدان در حوزه برگزاری برنامه‌های کودک و نوجوان پیش‌رو است، خاطرنشان کرد: ما جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را در همدان داریم و اگر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان هم در همدان برگزار شود؛ این دو جشنواره مکمل یکدیگر خواهند شد.

استاندار همدان در ادامه با بیان اینکه در حوزه سینما آنگونه که باید به بحث مفاخر و شهدا پرداخته نشده است؛ گفت: همه شهدا جزو مفاخر هستند و در این میان برخی شهدا مانند سپهبد شهید سلیمانی و سردار شهید همدانی، منشأ اثر هستند. هنر فیلم باید در خدمت معرفی این اسطوره‌ها و قهرمانان ملی ما باشد. از سوی دیگرسینمای دفاع مقدس باید تقویت شود و ما هم در استان اعلام آمادگی می‌کنیم که هر اندازه که نیاز باشد همکاری داشته باشیم. امیدوارم براتون خبر   استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-19 14:11:27