ارائه چهار مدل پژوهانه به منظور حمایت‌ از پژوهشگران علوم پزشکی به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ارائه چهار مدل پژوهانه به منظور حمایت‌ از پژوهشگران علوم پزشکی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی با بیان اینکه دستاوردهای پژوهشی موسسه نیماد در بازه زمانی مرداد ۱۴۰۰ تا […]

ارائه چهار مدل پژوهانه به منظور حمایت‌ از پژوهشگران علوم پزشکی

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ارائه چهار مدل پژوهانه به منظور حمایت‌ از پژوهشگران علوم پزشکی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی با بیان اینکه دستاوردهای پژوهشی موسسه نیماد در بازه زمانی مرداد ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ در دو قالب مقاله و فناوری تهیه شده است، تصریح کرد: از میان ۱۵۰۶ طرح دریافتی، ۳۵۴ طرح خاتمه یافته و از این تعداد ۲۴۱ مقاله در پایگاه‎های بین‌المللی شامل ISI، اسکوپوس و مدلاین به چاپ رسیده‌اند که ۷۷ مورد در مجلات Q۱، ۸۷ مورد در مجلات Q۲، ۶۷ مورد در مجلات Q۳ و ۱۰ مورد در سایر پایگاه‎ها نمایه شده‌اند.
رئیس موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) عنوان کرد: ۲۰ محصول فناورانه از این طرح‎ها به دست آمده که شامل چهار مورد دستورالعمل بالینی، یک مورد ثبت اختراع و ۱۰ مورد دانش فنی است.
پناهی به دیگر دستاوردهای فناورانه موسسه نیماد اشاره کرد و اظهار داشت: «طراحی یک مدل مفهومی یا ابزار سیاستگذاری سلامت» و چهار مورد «طراحی و تولید نرم افزار» نیز از دستاوردهای فناورانه نیماد است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، اهداف و برنامه‌های بلند مدت موسسه نیماد را برشمرد و عنوان کرد: حمایت از طرح‌های تولید نیمه صنعتی دارو، تجهیزات پزشکی و همچنین ظرفیت سازی برای پروژه هایی با سطوح فناوری بالا به عنوان مثال «هوش مصنوعی» در زمره اهداف بلند مدت موسسه نیماد است.
پناهی حمایت از محققان جوان و نخبگان را امری ضروری دانست و تاکید کرد: که طرح‌های دانشجویی در قالب «گرنت دانشجویی» در نیماد برای اولین بار در این دولت طراحی و اجرا شده است.
رئیس موسسه نیماد از حمایت‌های متنوع از پژوهشگران در قالب «گرنت پژوهشگر فرهیخته»، «گرنت بین الملل»، «گرنت محقق جوان»، « گرنت با اعتبار محدود» و « گرنت RFP» در نیماد خبر داد و یادآور شد: «گرنت فرهیخته» در راستای نگاهداشت نخبگان، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است؛ به‌طوریکه از بین ۳۵۰ طرح خاتمه یافته، ۲۸۹ طرح را به خود اختصاص داده است. امیدوارم براتون خبر   ارائه چهار مدل پژوهانه به منظور حمایت‌ از پژوهشگران علوم پزشکی براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-10 17:32:24