ابراهیم هادی یک اسم نیست، یک فرهنگ است/ هفت فصل روایت انیمیشنی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ابراهیم هادی یک اسم نیست، یک فرهنگ است/ هفت فصل روایت انیمیشنی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، مراسم رونمایی و اکران انیمیشن سینمایی «بی‌پلاک» برشی از زندگی و مجاهدت‌های […]

ابراهیم هادی یک اسم نیست، یک فرهنگ است/ هفت فصل روایت انیمیشنی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ابراهیم هادی یک اسم نیست، یک فرهنگ است/ هفت فصل روایت انیمیشنی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، مراسم رونمایی و اکران انیمیشن سینمایی «بی‌پلاک» برشی از زندگی و مجاهدت‌های شهید ابراهیم هادی در دوران دفاع مقدس با حضور اسداله دیانتی تهیه‌کننده، اسماعیل یوسفی کارگردان، حمید حسین‌زاده نویسنده، زهرا هادی خواهر شهید ابراهیم هادی و مدیران گلزار شهدا شامگاه پنجشنبه ۶ هاریکا ماه در قطعه ۲۶ گلزار شهدای تهران در جوار یادمان شهید ابراهیم هادی برگزار شد.
در ابتدا زهره هادی خواهر شهید ابراهیم هادی از عوامل تولید کننده فیلم سینمایی «بی‌پلاک» قدردانی کرد و گفت: با افتخار می‌گوییم که سال‌هاست در مسیر شهدا که مسیر روشنی است با آقا ابراهیم همراه هستم و ما خواهر و برادر قول داده‌ایم تا آخر هم‌قدم یکدیگر باشیم.
وی با بیان اینکه توصیه آقا ابراهیم توسل به شهداست، درباره سفر امسال خود به کربلا عنوان کرد: شخصاً هرگاه با مشکلی روبرو می‌شوم و یا دلتنگ شهدا می‌شوم به کانال کمیل می‌روم، امسال برای عبور از مرز در حالی که قصد رفتن به کربلا را داشتم به کانال کمیل رفتم و متوسل به شهدا شدم و اذن دخول را از این شهدا گرفتم. شهید هادی معتقد بود شهدا راه کربلا را باز می‌کنند و این وعده شهدا امروز محقق شده است.
خواهر شهید هادی در پاسخ به مجری این مراسم که ارتباط شما با شهید هادی بعد از شهادت چگونه بوده است، گفت: اخیراً حدود ۲ ماه پیش برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد رفته بودم و در اطراف حرم معطل ماشین بودم. ماشینی ما را به مقصد رساند و همین‌که خواستیم هزینه را پرداخت کنیم او گفت شما مهمان امام رضا (ع) هستید ولی فقط برای من دعا کنید چون مشکلی دارم. من به او گفتم حتماً به برادر شهیدم ابراهیم هادی می‌گویم شما را دعا کند. مرد راننده متعجب گفت من خودم عضو گروه جهادی ابراهیم هادی مشهد هستم و امشب به حرم رفتم و ابراهیم هادی را واسطه کردم تا مشکل من برطرف شود و اینکه خواهر خودشان را در مسیر من قرار داد، خیلی مبارک است و من هنوز به تهران نرسیده بودم که او مجدد به من زنگ زد و گفت قسم به شهدا مشکل من برطرف شد.
زهرا هادی مجدد از عوامل تولید کننده انیمیشن سینمایی ابراهیم هادی قدردانی کرد و با بیان اینکه شهدا برادر تمام ما هستند لذا عوامل این فیلم برای برادر خودشان قدم برداشته‌اند، گفت: امروز جمعیت بسیاری برای دیدن انیمیشن سینمایی ابراهیم هادی آمده‌اند که نشان می‌دهد برای معرفی شهدا به نسل آینده باید از زبان هنر و سینما استفاده کرد.
هفت فصل جدید «سلام بر ابراهیم» تولید می‌شود
در ادامه اسماعیل یوسفی تهیه‌کننده این انیمیشن سینمایی گفت: مجموعه سینمایی «بی پلاک» حاصل زحمات یک تیم ۱۰۰ نفره است که کار را از سال ۱۳۹۸ شروع کرده است. این انیمیشن چکیده سریال «سلام بر ابراهیم» است که آغاز یک راه طولانی خواهد بود. تولید این مجموعه با هفت فصل ادامه دارد که به تمام وقایع زندگی شهید ابراهیم هادی می‌پردازد تا تمام مسیر زندگی ایشان و ماجراهای کانال کمیل در پنج روز محاصره طی ۵ سال تولید شود و از شبکه‌های تلویزیونی پخش خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه ابراهیم هادی یک اسم و شخصیت نیست بلکه یک فرهنگ است، افزود: علت جاودانه شدن شهید هادی شخص ابراهیم هادی است. امروزه جاودانه‌ترین کار فرهنگی پرداختن به شهداست، آن‌ها به ما درس زندگی را آموخته‌اند و این فعالیت ما در تولید فیلم سینمایی پَر کاه‌ی است که انجام داده‌ایم.
لزوم معرفی شخصیت‌های شهید در قالب انیمیشن
سپس حمید حسین‌زاده نویسنده انیمیشن سینمایی «بی پلاک» در سخنانی با بیان اینکه هدف این انیمیشن معرفی الگوهای زندگی به نسل جوان بوده است، گفت: ابراهیم یک قهرمان ابدی است، او قهرمان نفس و جسم است. این شهید شرایط خاصی داشته است به‌گونه‌ای که می‌توانسته یک فرمانده بزرگ باشد و حتی به‌لحاظ مالی جایگاه برجسته‌ای پیدا کند اما مسیر دیگری انتخاب می‌کند که ماندگار است.
وی معرفی شخصیت شهید ابراهیم هادی در قالب انیمیشن را یک اتفاق جذاب برای مخاطب جوان و نوجوان دانست و تصریح کرد: این شخصیت‌ها جا دارند در قالب‌های جدیدی مثل انیمیشن معرفی شوند و توصیه می‌کنم نوجوانان حتماً ابراهیم هادی‌ها را پیدا کنند و الگو قرار دهند تا این مملکت همیشه در امنیت باشد.
در بخش پایانی این مراسم عوامل انیمیشن سینمایی «بی‌پلاک» مورد تجلیل قرار گرفتند و این فیلم سینمایی که به مدت ۸۵ دقیقه تولید شده است، اکران شد. امیدوارم براتون خبر   ابراهیم هادی یک اسم نیست، یک فرهنگ است/ هفت فصل روایت انیمیشنی براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-29 14:05:51