آیین سالروز تولد زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی برگزار شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری آیین سالروز تولد زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی برگزار شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، شب گذشته ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود […]

آیین سالروز تولد زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی برگزار شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری آیین سالروز تولد زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی برگزار شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، شب گذشته ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود و بزرگداشت این هنرمند فقید سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، شکرخدا گودرزی رییس خانه موزه عزت‌الله انتظامی، فلور انتظامی همسر عزت‌الله انتظامی و تعدادی از هنرمندان پیشکسوت با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت، خانه موزه عزت‌الله انتظامی و شهرداری منطقه ۱ تهران برگزار شد.
محمدتقی شاهرخ، اسحاق خانزادی، محمدعلی ساربان، محبوب عارفی، حمید انگجی، داریوش مودبیان، کیوان ساکت، گوهر خیراندیش، عزت‌الله رمضانی‌فر، محسن کوهستانی و صدیق تعریف هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.
سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و سرپرست برج آزادی در ابتدای این مراسم گفت: خوشحالم این اتفاق خوش آیند رخ داده است و ما امروز به بهانه سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی گرد هم جمع شدیم و یاد او را گرامی می‌داریم. امشب می‌خواهم راجع به مسائل اجتماعی که استاد دغدغه آن‌ها را داشتند صحبت بکنم.
وی ادامه داد: زنده یاد انتظامی در سال ۱۳۹۰ اسامی هنرمندانی که مشکلات معیشتی و درمانی داشتند را همیشه به همراه داشت و هرجایی که مسئول و مدیر فرهنگی را که ملاقات می‌کرد این لیست را به او می‌داد و درخواست کمک برای آنها می‌کرد. همان لیست باعث ارتباط دوستی من با آقای انتظامی شد به این صورت که استاد این لیست را در جایی به حمید شاه‌آبادی معاون اسبق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داد و آقای شاه‌آبادی هم مسئولیت پیگری را بر عهده من گذاشت.
عظیمی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به راه‌اندازی موسسه گفت: زمانی که مسئولیت موسسه هنرمندان پیشکسوت به من محول داده شد، ترس بزرگی داشتم بخاطر اینکه آن زمان موسسه به جز یک برگ کاغذ هیچ چیز دیگری نبود. اما استاد انتظامی با من تماس گرفت و گفت این همان چیزی است که من سال‌هاست دنبالش هستم.
وی ادامه داد: همین صحبت زنده یاد انتظامی باعث امیدواری و تشویق من شد تا با جدیت بیشتری دنبال گسترش موسسه باشم. علی‌رغم آنکه استاد به دلایل مختلف کمتر در مراسم یا اماکن حضور پیدا می‌کرد، ولی چندین مرتبه با حضور در موسسه هنرمندان پیشکسوت و برگزاری نشست‌های خبری و حتی دیدار صمیمانه با همکاران موسسه تلاش کرد تا نظر و حمایت مقامات و مسئولین را به این موسسه جلب کند. همچنین حضور وی در موسسه باعث اعتمادسازی سایر هنرمندان پیشکسوت از جمله زنده‌یادان داوود رشیدی، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و هنرمندانی چون علی نصیریان، داریوش ارجمند و بسیاری دیگر از این فرهیختگان برای حمایت از این موسسه شد.
در ادامه این مراسم علی دهکردی نایب رئیس انجمن بازیگران، عزت‌اله رمضانی‌فر، داریوش مودبیان و امیرشهاب رضویان سخنرانی و خاطراتی را از استاد عزت‌الله انتظامی گفتند. امیدوارم براتون خبر   آیین سالروز تولد زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی برگزار شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-06-22 18:12:12