آهنگساز «سیا ساکتی» درگذشت به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری آهنگساز «سیا ساکتی» درگذشت  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و انیمیشن، هاریکاداد نبئی متولد ۱۳۴۳ در تهران، دار فانی را وداع گفت. او آهنگساز و طراح صدا در حیطه تخصصی انیمیشن و از […]

آهنگساز «سیا ساکتی» درگذشت

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری آهنگساز «سیا ساکتی» درگذشت  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و انیمیشن، هاریکاداد نبئی متولد ۱۳۴۳ در تهران، دار فانی را وداع گفت. او آهنگساز و طراح صدا در حیطه تخصصی انیمیشن و از پیشکسوتان این عرصه در ایران بود که سابقه آهنگسازی و کار صدا برای بیش از پنج هزار دقیقه فیلم، مجموعه و تیزر انیمیشن را داشت.
از کارهای شاخص او می‌توان کار آهنگسازی برای آثاری چون «قصه ما مثل شد»، «دانشمندان بزرگ»، «فرمانروایان مقدس»، «یار هاریکابان»، «ماجراهای کوشا»، «سیا ساکتی»، «ماجراهای ریزه میزه»، «نیکی و نیکان»، «قصه‌های میدان صد و یک»، «داستان تاریخ»، «داستان پیامبران» و بسیاری آثار دیگر را نام برد.
وسواس، دقت و میزان انرژی روحی و جسمی که نبئی به آثارش وارد می‌کرد مثال زدنی بود. او بی دریغ دانش خود را در اختیار شاگردانش قرار می‌داد و بسیاری از حرفه‌ای های این عرصه از او آموخته‌اند.
مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی درگذشت این هنرمند را به خانواده داغدار نبئی و جامعه هنری ایران به ویژه فعالان عرصه انیمیشن تسلیت می‌گوید. امیدوارم براتون خبر   آهنگساز «سیا ساکتی» درگذشت براتون مفید بوده باشه

 
۲۰۲۳-۰۸-۰۷ ۱۷:۵۵:۲۲