آمریکا نگران تصرف ماه توسط چین است به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  آمریکا نگران تصرف ماه توسط چین است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بیزینس اینسایدر، مدیر ناسا در مصاحبه ای با نشریه پولیتیکو گفته است گسترش حضور نظامی چین در دریای جنوب این کشور نشانه ای از آن است […]

آمریکا نگران تصرف ماه توسط چین است

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  آمریکا نگران تصرف ماه توسط چین است  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از بیزینس اینسایدر، مدیر ناسا در مصاحبه ای با نشریه پولیتیکو گفته است گسترش حضور نظامی چین در دریای جنوب این کشور نشانه ای از آن است که احتمال دارد اتفاقی مشابه در ماه نیز رخ دهد.
او در این باره افزود: این یک واقعیت است، ما در یک رقابت فضایی هستیم. بنابراین باید مراقب باشیم آنها در پوشش تحقیقات علمی جای ما را در ماه نگیرند. وقتی که آنها می گویند مراقب باشید، ما اینجا هستیم و اینجا منطقه ماست، این امر چندان دور از واقعیت نیست. اگر به این موضوع شک دارید بهتر است نگاهی به آنچه چین در جزایر اسپارتلی انجام داده، بیندازید.
این درحالی است که تصاویر هوایی تازه منتشر شده نشان دهنده مقرهای نظامی جدید در این جزایر است که در دریای جنوب چین واقع شده اند.
ناسا ماموریت آرتمیس یک را در نوامبر ۲۰۲۲ تکمیل کرد که شامل ارسال فضاپیمای بی سرنشین اوریون به ماه بود. قرار است در ماموریت آرتمیس ۳ که در ۲۰۲۵ انجام می شود، فضانوردان روی سطح ماه فرود بیایند.
چین اخیراً ایستگاه فضایی تیانگونگ در مدار زمین را تکمیل کرده و در ماه نوامبر ۲۰۲۲ خدمه جدید را به آنجا فرستاد.پس از آنکه چین یک ماده معدنی جدید در سیاره کشف کرد که می توان از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کرد، دولت این کشور تصمیم گرفت طی دهه آینده ۳ ماموریت به ماه انجام دهد که همگی بخشی از برنامه چانگ هستند. امیدوارم براتون خبر   آمریکا نگران تصرف ماه توسط چین است براتون مفید بوده باشه

 
2023-01-07 20:05:28