آمادگی اصفهان برای برگزاری رویداد بین المللی جایزه مصطفی (ص) به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  آمادگی اصفهان برای برگزاری رویداد بین المللی جایزه مصطفی (ص)  به گزارش خبرنگار هاریکا، سید رضا مرتضوی ظهر شنبه در قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان که با حضور رئیس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست […]

آمادگی اصفهان برای برگزاری رویداد بین المللی جایزه مصطفی (ص)

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  آمادگی اصفهان برای برگزاری رویداد بین المللی جایزه مصطفی (ص)  به گزارش خبرنگار هاریکا، سید رضا مرتضوی ظهر شنبه در قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان استان که با حضور رئیس مرکز راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد، در خصوص میزبانی اصفهان از رویداد بین‌المللی جایزه مصطفی (ص) اظهار داشت: با توجه به پیشینه‌های هویتی که در استان اصفهان وجود دارد و مسیر پیش روی استان از لحاظ سند آمایش (توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه گردشگری) تلاش کردیم تا برنامه‌ریزی‌های استان بر همین مبنا انجام شود.
وی ادامه داد: این تطابق را جایزه مصطفی (ص) با کلیت زیست بوم استان اصفهان (امروز و آینده) دارد از طرفی مردم مؤمن و مکتبی اصفهان انتظار دارند که استان میزبان چنین رویدادهای بین‌المللی باشد.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: سهم اصفهان در جایگاه و نقش نبی مکرم اسلام (ص) باید ادا می‌شد؛ همچنین فرصت‌هایی که پیرامون جایزه مصطفی (ص) می‌تواند برای کشور ما در جهان اسلام داشته باشد نیز مد نظر قرار گرفت تا در راستای میزبانی اصفهان در جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) پیش قدم شویم.
مرتضوی گفت: هدف این نیست جایزه مصطفی (ص) تنها یک دوره در اصفهان برگزار شود بلکه این رویداد تجربه‌ای برای میزبانی‌های بعدی استان اصفهان خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: حضور بیش از ۱۰۰ دانشمند برتر جهان اسلام در استان اصفهان و اعطای جایزه مصطفی و ضمیمه شدن ظرفیت‌های مختلف از جمله (فرهنگ، هنر، دانش‌آموزی، کشاورزی، صنعت و …) می‌تواند فرصت ویژه‌ای را برای اصفهان رقم بزند.
استاندار اصفهان افزود: از این رو با نگاهی پایدار مقرر شد این مجموعه در استان شکل بگیرد و با نگاه بلندمدت به جایزه مصطفی (ص) به این امر ورود کنیم.
وی اضافه کرد: برنامه‌ریزی های خوبی در اصفهان انجام شده و انتظار می‌رود همه مردم و دستگاه‌ها به این رویداد بین‌المللی وصل شوند و پشتیبان این رویداد بین‌المللی باشند.
استاندار اصفهان گفت: همه کمیته‌ها در این خصوص جلسات اول را برگزار کرده‌اند و با جدیت این موضوع در اصفهان دنبال خواهد شد. امیدوارم براتون خبر   آمادگی اصفهان برای برگزاری رویداد بین المللی جایزه مصطفی (ص) براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-22 13:32:32