۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی تحویل داروخانه ها شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی تحویل داروخانه ها شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهادر صید محمدیان اظهار داشت: از ابتدای هفته جاری ۱۳ هزار قوطی شیرخشک پس از شناسه‌گذاری در چرخه توزیع قرار گرفته است. بخش‌های دیگر […]

۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی تحویل داروخانه ها شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی تحویل داروخانه ها شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا، بهادر صید محمدیان اظهار داشت: از ابتدای هفته جاری ۱۳ هزار قوطی شیرخشک پس از شناسه‌گذاری در چرخه توزیع قرار گرفته است. بخش‌های دیگر محموله بزرگ وارداتی شیرخشک‌های رژیمی (یک میلیون قوطی) بلافاصله پس از برچسب‌گذاری توزیع می‌شود.
وی افزود: با توزیع محموله جدید کمبود بازار رفع می‌شود و همچنین برنامه ریزی لازم برای تأمین ماه‌های آتی نیز انجام شده است.
رئیس اداره شیرخشک سازمان غذا و دارو با بیان اینکه شیرخشک‌های رژیمی مشمول دریافت ارز دولتی و غیریارانه‌ای هستند، گفت: تا پیش از این اجباری برای ثبت این فرآورده در سامانه TTAC نبود که بر اساس تمهیدات صورت گرفته و ایجاد بستر الکترونیکی به منظور جلوگیری از خروج این فرآورده‌ها از زنجیره توزیع و عرضه، بخشنامه‌ای مبنی بر الزام شرکت‌های پخش و داروخانه‌ها به ثبت اطلاعات فروش و عرضه شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در سامانه TTAC به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد و در صورت عدم ثبت اطلاعات، سهمیه داروخانه‌های متخلف قطع خواهد شد.
وی، دلیل کمبود مقطعی در تأمین شیرخشک‌های رژیمی را تأخیر در تخصیص ارز با کیفیت عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در صورت تأمین به موقع ارز مرغوب، کمبودی در تأمین این فرآورده نخواهیم داشت.
مسیر ثبت اطلاعات فروش فرآورده توسط داروخانه در سامانه زنجیره تأمین خود با نام «ثبت نسخه الکترونیک اقلام سلامت محور» پس از تاییدیه دریافت از شرکت پخش، شامل ثبت کد ملی و تاریخ تولد مصرف کننده، ثبت کد نظام پزشکی پزشک معالج و ثبت بارکد UID فرآورده است. امیدوارم براتون خبر   ۱۳ هزار قوطی شیرخشک رژیمی تحویل داروخانه ها شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-01 17:09:31