۱۰۰ درصد نیاز کشور به مکمل ها در داخل تأمین می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ۱۰۰ درصد نیاز کشور به مکمل ها در داخل تأمین می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، عباس کبریایی‌زاده رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی و غذایی ایران در مراسم افتتاحیه، گفت: امروز صنعت تولید فرآورده‌های […]

۱۰۰ درصد نیاز کشور به مکمل ها در داخل تأمین می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  ۱۰۰ درصد نیاز کشور به مکمل ها در داخل تأمین می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، عباس کبریایی‌زاده رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مکمل‌های رژیمی و غذایی ایران در مراسم افتتاحیه، گفت: امروز صنعت تولید فرآورده‌های مکمل یکی از صنایع پرافتخار کشور است و ۱۰۰ درصد نیاز کشور را در تمام اشکال تامین می‌کنیم.
وی افزود: در دوران کرونا نه تنها نیاز کشور در حوزه فرآورده‌های مکمل تامین شد بلکه صادرات خوبی هم در این حوزه داشتیم.
کبریایی زاده ادامه داد: امروز ۱۰۵ شرکت تولیدکننده فرآورده مکمل در کشور داریم. خطوط تولید متعددی را در این صنعت در کشور داریم و بسیاری از ماشین آلات این صنعت هم در داخل کشور ساخته می‌شوند. امروز نیازمند استراتژی کاملی برای صنعت مکمل هستیم تا هم به حیات فعلی خود و هم به توسعه ادامه دهند.
در ادامه، امیرحسین جمشیدی رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان داروهای طبیعی و فرآورده‌های طب سنتی ایران، با عنوان این مطلب که حدود ۱۲۰۰ گیاه دارویی با احتساب گونه‌های مختلف در کشور داریم، گفت: اینکه هفته‌ای ده‌ها فرآورده به کمیسیون قیمت برده شود به این معنا است که سازمان غذا و دارو با دور تند کار می‌کند اما در عین حال صنعت هم رشد بسیار زیادی دارد.
وی افزود: ما می‌توانیم در انجمن به چابک‌سازی کارهای سازمان غذا و دارو کمک کنیم، زیرا؛ کارکنان سازمان غذا و دارو در حال فرسوده شدن هستند، چون در حال کار کردن با دور تند هستند.
بر اساس همین گزارش، شمس اردکانی دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نیز گفت: رتبه چهارم جهان را از نظر تولید مقالات علمی گیاهان دارویی و فرآورده‌های طب سنتی داریم‌.
وی افزود: بازار جهانی این محصولات ۵۰۰۰ میلیار دلار ارزش دارد.
شمس اردکانی گفت: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال ایجاد کنسرسیوم در حوزه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طب سنتی هستیم و به زودی آن را تشکیل خواهیم داد.
در ادامه، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت، با طرح این سوال که چرا فرآورده‌های مکمل و طبیعی تولید داخل اسامی ایرانی ندارند، اظهار داشت: حدود ۱۰۰ شرکت تولید مکمل و ۱۷۵ شرکت تولید قراردادی مکمل در کشور داریم.
وی افزود: ارزش تولید مکمل در کشور در ۱۴۰۱ به ۱۱.۷ هزار میلیارد تومان رسید و بر اساس آخرین آمار، سالانه حدود ۵ میلیون دلار صادرات مکمل داریم. امیدوارم براتون خبر   ۱۰۰ درصد نیاز کشور به مکمل ها در داخل تأمین می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-13 16:06:54