کودک تا ۶ ماهگی شیرمادر بخورد/ زمان استفاده از غذای کمکی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  کودک تا ۶ ماهگی شیرمادر بخورد/ زمان استفاده از غذای کمکی  به گزارشهاریکا خبر، علی اکبر سیاری، روز چهارشنبه دهم اسفند ۱۴۰۱، در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان، گفت: توصیه ما به […]

کودک تا ۶ ماهگی شیرمادر بخورد/ زمان استفاده از غذای کمکی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  کودک تا ۶ ماهگی شیرمادر بخورد/ زمان استفاده از غذای کمکی  به گزارشهاریکا خبر، علی اکبر سیاری، روز چهارشنبه دهم اسفند ۱۴۰۱، در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان، گفت: توصیه ما به مادران برای بهبود تغذیه کودکان، این است که نوزاد تا ۶ ماهگی حتماً از شیرمادر تغذیه کند.
وی افزود: معیار کفایت شیرمادر، وزن گیری کودک است که نشان می‌دهد تغذیه او مناسب است.
رئیس انجمن علمی تغذیه کودکان ایران ادامه داد: وقتی کودک با شیرمادر تغذیه می‌کند، بایستی در سه ماهه اول روزانه ۲۵ تا ۳۰ گرم وزن اضافه کند و در سه ماهه دوم می‌بایست روزانه ۲۰ تا ۲۵ گرم وزن اضافه کند.
سیاری افزود: اگر کودک وزن مناسب پیدا کند، یعنی اینکه شیر مادر کفایت می‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که مادر چگونه بداند شیر او کفایت تغذیه کودک را می‌کند، گفت: مادر احساس کند بچه شیر می‌خورد و روزی ۶ عدد پوشک خیس کند و همچنین، کودک بعد از خوردن شیر، بخوابد؛ مادر اطمینان پیدا می‌کند که شیر او برای فرزندش کافی است.
سیاری افزود: بعد از ۶ ماهگی می‌توان از غذای کمکی مثل فرنی و سوپ برای کودک استفاده کرد.
هجدهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان، از ۱۰ لغایت ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ در محل انستیتو تغذیه و صنایع غذایی برگزار می‌شود. امیدوارم براتون خبر   کودک تا ۶ ماهگی شیرمادر بخورد/ زمان استفاده از غذای کمکی براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-01 12:55:13