کلاهبرداری سایبری در ماه رمضان به گزارش کانال خبری ایران از اخبار کرمان ،سرهنگ” امين يادگار نژاد ” رئیس پلیس فتا استان گفت: مجرمان سایبری با تبلیغات جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای افراد نیازمند و اقشارآسیب‌پذیر درفضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی به دنبال سوء‌استفاده از احساسات انسان دوستانه شهروندان هستند. سرهنگ يادگار نژاد افزود بسیاری […]

کلاهبرداری سایبری در ماه رمضان

به گزارش کانال خبری ایران از اخبار کرمان ،سرهنگ” امين يادگار نژاد ” رئیس پلیس فتا استان گفت: مجرمان سایبری با تبلیغات جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای افراد نیازمند و اقشارآسیب‌پذیر درفضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی به دنبال سوء‌استفاده از احساسات انسان دوستانه شهروندان هستند.

سرهنگ يادگار نژاد افزود بسیاری از کمک‌های مردمی که از طریق این افراد در بستر شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌شود هیچ گاه به دست نیازمندان واقعی نمی‌رسد.

وی با اشاره به ایجاد سایت‌ها و کانال‌هایی از سوی مجرمان سایبری با ادعاهای دروغین جمع‌آوری کمک برای افراد بی‌بضاعت در ماه مبارک رمضان افزود: شهروندان باید مراقب باشند که برای واریز نذورات خداپسندانه به افراد بی‌بضاعت یا بیماران نیازمند، حتما از طریق سایت‌ مؤسسات معتبر و درگاه پرداخت همان سایت اقدام کنند و به هیچ عنوان به پیام‌های تبلیغاتی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اطمینان نکنند.