کشف اموال فرهنگی و تاریخی در میانه به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار آذربایجان شرقی ،فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان شرقی از کشف اموال فرهنگی و تاریخی در شهرستان میانه خبر داد. به دنبال گزارش دریافتی در پایگاه حفاظتی این یگان مستقر در شهرستان میانه در خصوص خرید و […]

کشف اموال فرهنگی و تاریخی در میانه

به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار آذربایجان شرقی ،فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان شرقی از کشف اموال فرهنگی و تاریخی در شهرستان میانه خبر داد.
به دنبال گزارش دریافتی در پایگاه حفاظتی این یگان مستقر در شهرستان میانه در خصوص خرید و فروش اموال تاریخی و فرهنگی در آچاچی از توابع این شهرستان اقدامات لازم با هماهنگ نیروی انتظامی شهرستان انجام شد.
وی از کشف و ضبط اموال تاریخی و فرهنگی مذکور در منزلی شخصی در آچاچی خبر داد و گفت: در این عملیات مشترک، ۱۲ قلم اشیای تاریخی شامل ظرف فلزی دارای آویز شکل برجسته، سینی دارای طرح شکار، ظرف فلزی کوچک دارای نقوش قلم ‌زنی، ظرف فلزی دارای نقوش (صلیب)، ظرف فلزی از جنس مس دارای سوراخ و نقوش انسانی و حیوانی، ظرف فلزی دارای اسماء متبرکه، دستبند مچی دارای نقش قوچ، دستبند مچی نقش سوسمار، سنگ تراشیده شده، مجسمه اسب، پلاک کوچک فلزی دارای نقوش، انواع سنگ و میخ نقش دار به تعداد متعدد کشف و ضبط شد که قدمت آثار پس از اعلام نظر کارشناسان حوزه میراث ‌فرهنگی اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در ادامه عملیات، عامل نگهداری اموال به عنوان متهم دستگیر و به همراه اشیای مکشوفه به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، داداشی خاطرنشان کرد: هم استانی‌های محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه میراث فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲ مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی کشور، اطلاع دهند.