چگونه در ساعات روزه‌داری تشنه نشویم/ نوشیدنی‌های افطار تا سحر به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  چگونه در ساعات روزه‌داری تشنه نشویم/ نوشیدنی‌های افطار تا سحر  به گزارش خبرگزاری هاریکا، آب بهترین نوشیدنی در وعده‌های سحر و افطار برای غلبه بر تشنگی است. سایر نوشیدنی‌ها اغلب حاوی مقدار قابل توجهی شکر یا […]

چگونه در ساعات روزه‌داری تشنه نشویم/ نوشیدنی‌های افطار تا سحر

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  چگونه در ساعات روزه‌داری تشنه نشویم/ نوشیدنی‌های افطار تا سحر  به گزارش خبرگزاری هاریکا، آب بهترین نوشیدنی در وعده‌های سحر و افطار برای غلبه بر تشنگی است.
سایر نوشیدنی‌ها اغلب حاوی مقدار قابل توجهی شکر یا نمک هستند که علاوه بر اینکه تشنگی را تحریک می‌کنند کالری بسیار بالایی هم دارند.
مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌های شیرین و گازدار موجب می‌شود، معده بیش از حد حجیم شده و فرآیند هضم غذا با تأخیر انجام و موجب نفخ، دردهای شکمی و افزایش وزن شود.
در فاصله بین افطار تا سحر نوشیدن مقدار کافی آب توصیه می‌شود.
برای کاهش شدت تشنگی در طول روز از مصرف غذاهای ادویه دار و تند به خصوص در وعده سحری اجتناب کنید.
مصرف غذاهای پرنمک نظیر پنیرهای شور یا ماهی‌های شور و ترشی‌های پر نمک هم از عوامل تشدید تشنگی هستند.
خوردن میوه‌های تازه و سبزیجات به علت داشتن مقدار قابل توجه آب و فیبر مناسب است. زیرا، این ترکیبات برای مدت زمان طولانی‌تری در روده باقی می‌ماند و تشنگی را کاهش می‌دهند.
از نوشیدن مقدار زیاد آب در یک زمان یا در حین غذا خوردن اجتناب کنید.
خوردن برش‌های سرد یا منجمد میوه نظیر سیب می‌تواند دهان را برای مدت زمان بیشتری مرطوب نگه دارد.
سعی کنید برگ‌های تازه نعناع را به سالاد، غذا یا نوشیدنی‌ها اضافه کنید چرا که به ایجاد حالت خنکی در دهان کمک می‌کند.
مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار نظیر چای، قهوه و نسکافه در ماه رمضان کاهش یابد، زیرا کافئین موجود در آنها تشنگی را تشدید می‌کند. امیدوارم براتون خبر   چگونه در ساعات روزه‌داری تشنه نشویم/ نوشیدنی‌های افطار تا سحر براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-18 04:33:49