چگونه با بدغذایی کودک برخورد کنیم/ اصرار والدین اشتباه است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  چگونه با بدغذایی کودک برخورد کنیم/ اصرار والدین اشتباه است  به گزارش خبرگزاری هاریکا، منصور رضایی، در گفتگو با رادیو سلامت در مورد بدغذایی کودکان افزود: در حال حاضر کودکان نسبت به گذشته کم تحرک تر […]

چگونه با بدغذایی کودک برخورد کنیم/ اصرار والدین اشتباه است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  چگونه با بدغذایی کودک برخورد کنیم/ اصرار والدین اشتباه است  به گزارش خبرگزاری هاریکا، منصور رضایی، در گفتگو با رادیو سلامت در مورد بدغذایی کودکان افزود: در حال حاضر کودکان نسبت به گذشته کم تحرک تر شده‌اند. تعداد بچه‌های خانواده نسبت به گذشته کمتر شده است. همچنین بچه‌ها با نظارت کامل خانواده‌ها زندگی می‌کنند. بنابراین بدغذایی در کودکان افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه بدترین کار در تغذیه اطفال اصرار کردن است، تاکید کرد: با این کار بچه به شرطی غذا می‌خورد که تنقلات حجیم شده مانند پفک در دسترس او قرار گیرد. در دسترس بودن هله هوله معده او را پر می‌کند و دیگر جایی برای مصرف وعده اصلی غذایی نمی‌ماند.
رضایی با تاکید بر اینکه مادر باید کودک را در کار خانه مشارکت دهد، ادامه داد: باید اتاق کودک را خنک کنیم تا اشتهای او بیشتر شود. غذای کودک باید متنوع باشد و اصرار کردن برای مصرف غذا در کودک نتیجه عکس می‌دهد.
این دکتری تغذیه و رژیم غذایی اظهار کرد: اصول تغذیه صحیح باید اول در مهدکودک و بعد هم در مدرسه توسط متخصص تغذیه آموزش داده شود. برای افزایش اشتها، مادر باید ابتکار داشته باشد، ظاهر غذا را رنگی و جذاب کند. ظرف غذا زیبا باشد و با قراردادن سبزیجات رنگی کنار هم در بشقاب، اشتهای کودک را نسبت به غذا افزایش دهد. امیدوارم براتون خبر   چگونه با بدغذایی کودک برخورد کنیم/ اصرار والدین اشتباه است براتون مفید بوده باشه

 
2023-12-30 18:57:21