چگونه از سوزش معده در زمان روزه‌داری جلوگیری کنیم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  چگونه از سوزش معده در زمان روزه‌داری جلوگیری کنیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا، گلبن سهراب، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که افراد در ماه مبارک رمضان با آن مواجه هستند، احساس سوزش و یا […]

چگونه از سوزش معده در زمان روزه‌داری جلوگیری کنیم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  چگونه از سوزش معده در زمان روزه‌داری جلوگیری کنیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا، گلبن سهراب، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که افراد در ماه مبارک رمضان با آن مواجه هستند، احساس سوزش و یا رفلاکس سر دل است، افزود: این مشکل در واقع برگشت اسید از معده به مری است.
وی ادامه داد: برای پیشگیری از این بروز این مشکل روزه داران بعد از وعده سحر یا افطار بلافاصله دراز نکشید و حداقل نیم تا یک ساعت در حال نشسته باشید.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با عنوان این مطلب که به حداقل رساندن مصرف کافئین می‌تواند راه حل مؤثری برای کاهش درد معده باشد، افزود: چای پررنگ، قهوه و نوشابه‌های مشکی منابع اصلی کافئین‌ها هستند که باید کمتر مصرف شود.
متخصص تغذیه و رژیم درمانی، پرهیز از پرخوری خصوصاً در ماه مبارک رمضان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مصرف غذاهای کم چرب و آب پز و عدم دریافت غذاهای پرکالری در یک وعده می‌تواند به کاهش درد معده کمک کند. امیدوارم براتون خبر   چگونه از سوزش معده در زمان روزه‌داری جلوگیری کنیم براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-18 04:34:38