پروبیوتیک ها در تسریع روند بهبود کووید ۱۹ موثرند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  پروبیوتیک ها در تسریع روند بهبود کووید ۱۹ موثرند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از دیلی میل، طبق یک مطالعه جدید، مصرف یک کپسول پروبیوتیک که برای افزایش تعداد باکتری‌های مفید در روده طراحی شده‌اند، ممکن […]

پروبیوتیک ها در تسریع روند بهبود کووید ۱۹ موثرند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  پروبیوتیک ها در تسریع روند بهبود کووید ۱۹ موثرند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از دیلی میل، طبق یک مطالعه جدید، مصرف یک کپسول پروبیوتیک که برای افزایش تعداد باکتری‌های مفید در روده طراحی شده‌اند، ممکن است بهبودی از کروناویروس را تسریع کند.
پروبیوتیک ها قرص‌ها و نوشیدنی‌های بدون نسخه هستند که گفته می‌شود میکروبیوم روده را تقویت می‌کنند.
شواهد متعدد نشان می‌دهد که داشتن ترکیب مناسبی از باکتری‌های روده می‌تواند دفاع ایمنی بدن را تقویت کند.
در این تحقیقات، به نیمی از یک گروه ۳۰۰ نفری از بیماران کووید ۱۶ تا ۶۰ ساله که آزمایش PCR شأن مثبت بود اما نیازی به درمان بیمارستانی نداشتند، یک کپسول پروبیوتیک داده شد، در حالی که به نیمی دیگر دارونما داده شد.
نتایج نشان داد ۵۳ درصد از افرادی که پروبیوتیک مصرف کردند (۷۸ نفر از ۱۴۷ نفر در این گروه)، در مقایسه با ۲۸ درصد (۴۱ از ۱۴۶ نفر در گروه دارونما)، علائم کوویدشان طی یک ماه از بین رفت.
مکمل، Probio۷ AB۲۱، حاوی چهار گونه زنده باکتری است که سه نوع از آنها لاکتوباسیلوس هستند.
ده سال پیش محققان هلندی دریافتند که لاکتوباسیلوس موجود در غذاهای لبنی، موادی تولید می‌کند که می‌تواند با سلول‌های عصبی ارتباط برقرار کرده و التهاب مزمن مرتبط با بسیاری از بیماری‌ها را کاهش دهد.
تحقیقات قبلی نشان داده است که مبتلایان به کووید طولانی مدت میزان لاکتوباسیلوس پایینی در روده خود دارند که احتمالاً منجر به التهاب در سراسر بدن می‌شود.
نتایج مطالعه جدید نشان داد افرادی که از کپسول باکتری استفاده می‌کنند نه تنها سریع‌تر بهبود می‌یابند، بلکه بار ویروسی کمتری نیز در خون شأن دارند. امیدوارم براتون خبر   پروبیوتیک ها در تسریع روند بهبود کووید ۱۹ موثرند براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-15 07:04:21