ورود پیش از موعد دام به مراتع ممنوع به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار آذربایجان شرقی ،ابوالفضل مختاری رییس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی گفت : ورود پیش از موعد دام به مراتع ممنوع بوده و ماموران منابع طبیعی استان از ورود دام‌ها جلوگیری می‌کنند. مختاری اعلام […]

ورود پیش از موعد دام به مراتع ممنوع

به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار آذربایجان شرقی ،ابوالفضل مختاری رییس اداره امور مراتع و بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌شرقی گفت : ورود پیش از موعد دام به مراتع ممنوع بوده و ماموران منابع طبیعی استان از ورود دام‌ها جلوگیری می‌کنند.

مختاری اعلام کرد :زمان ورود دام به مراتع ییلاقی در آذربایجان شرقی از اوایل خرداد ماه هر سال آغاز می شود، بر این اساس نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان با حضور به موقع از ورود پیش از موعد دام به مراتع جلوگیری می‌کنند.

مختاری خاطر نشان کرد : امسال به علت کاهش میزان بارندگی‌ها مراتع وضع خوبی ندارند و ورود زودهنگام دام ها می تواند به مراتع آسیب جدی وارد کند، در شرایط فعلی گیاهان در مرحله رشد بوده و با ورود دام ها احتمال لگدکوب شدن گیاه خیلی زیاد است.