نوشیدن الکل به طور قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  نوشیدن الکل به طور قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد  به گزارشهاریکا خبر به نقل از هلث دی نیوز، محققان گزارش می‌دهند که سه واحد نوشیدنی الکلی یا بیشتر در روز به […]

نوشیدن الکل به طور قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  نوشیدن الکل به طور قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد  به گزارشهاریکا خبر به نقل از هلث دی نیوز، محققان گزارش می‌دهند که سه واحد نوشیدنی الکلی یا بیشتر در روز به طور قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد.
برای این تجزیه و تحلیل، محققان ۱۰۷ مطالعه را ارزیابی کردند که رابطه بین مصرف الکل و مرگ را ارزیابی کرده بودند. این مطالعات شامل نزدیک به ۵ میلیون شرکت کننده از کشورهای مختلف بود.
«تیم استاکول»، محقق ارشد از دانشگاه ویکتوریا در بریتیش کلمبیا کانادا، گفت: «این یک مرور کلی از بسیاری از مطالعات واقعاً بد است. در این مطالعات، سوگیری‌های زیادی وجود دارد، و تحلیل ما این موضوع را نشان می‌دهد.»
محققان دریافتند خطر مرگ، در میان افرادی که روزانه ۲۵ تا ۴۴ گرم الکل، یعنی حدود سه نوشیدنی، می‌نوشند، به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد.
نتایج نشان داد که خطر مرگ به طور قابل توجهی برای افرادی که ۴۵ گرم یا بیشتر الکل در روز می‌نوشیدند، افزایش می‌یابد.
بیشترین خطر در میان افرادی بود که ۶۵ گرم یا بیشتر الکل در روز یا بیش از چهار نوشیدنی مصرف می‌کردند. خطر مرگ آنها حدود ۳۵ درصد بیشتر از افرادی بود که گاه به گاه الکل مصرف می‌کردند. امیدوارم براتون خبر   نوشیدن الکل به طور قابل توجهی خطر مرگ زودهنگام را افزایش می‌دهد براتون مفید بوده باشه

 
2023-04-18 14:35:34