نمک پتاسیم مصرف درمانی دارد/ هشدار به افراد سالم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  نمک پتاسیم مصرف درمانی دارد/ هشدار به افراد سالم  به گزارش خبرگزاری هاریکا، سیده زهرا شریعت پناهی افزود: پتاسیم کلراید که آن را با نام نمک پتاسیم یا نمک رژیمی می‌شناسند در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا […]

نمک پتاسیم مصرف درمانی دارد/ هشدار به افراد سالم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  نمک پتاسیم مصرف درمانی دارد/ هشدار به افراد سالم  به گزارش خبرگزاری هاریکا، سیده زهرا شریعت پناهی افزود: پتاسیم کلراید که آن را با نام نمک پتاسیم یا نمک رژیمی می‌شناسند در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده و به عنوان جایگزینی برای نمک معمولی یا کلرید سدیم استفاده می‌شود.
این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، استفاده از نمک پتاسیم را فقط برای درمان و جلوگیری از کاهش سطح پتاسیم در افرادی ضروری برشمرد که بر اثر مصرف داروهای مدر یا برخی داروهای دیگر و یا برخی بیماری‌های خاص دچار افت پتاسیم خون شده باشند.
وی خاطرنشان کرد: در بیماران مبتلا به پرفشاری خون، مصرف متعادل نمک پتاسیم به جای نمک معمولی، فشار خون را تا حدی کنترل می‌کند. اما اگر مصرف نمک پتاسیم نیز به میزان نامتعادل صورت گیرد و ذائقه بیمار به سمت شوری متمایل شود مسلماً مشکلاتی برای او به وجود خواهد آورد.
شریعت پناهی تاکید کرد: افراد عادی نباید نمک پتاسیم را جایگزین نمک معمولی (سدیم کلراید) کنند زیرا بدن به همان اندازه که به سایر مواد مغذی احتیاج دارد برای انجام مکانیسم‌های خود به مصرف سدیم به میزان متعادل نیاز دارد.
این دانشیار دانشگاه افزود: بیمارانی که به دلایل متعدد دارای پتاسیم خون بالایی هستند نظیر مبتلایان به نارسایی کلیه نیز نباید از نمک پتاسیم استفاده کنند.
این متخصص تغذیه تاکید کرد: مصرف روزانه نمک نباید بیشتر از یک قاشق چایخوری باشد. امیدوارم براتون خبر   نمک پتاسیم مصرف درمانی دارد/ هشدار به افراد سالم براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-16 11:09:40