مصرف پروتئین ریسک فشارخون بالا را کم می کند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  مصرف پروتئین ریسک فشارخون بالا را کم می کند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث لاین، کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند علاوه بر منابع پروتئینی سنتی گوشت گاو و مرغ، غذاهای دریایی و حبوبات را در […]

مصرف پروتئین ریسک فشارخون بالا را کم می کند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  مصرف پروتئین ریسک فشارخون بالا را کم می کند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از هلث لاین، کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند علاوه بر منابع پروتئینی سنتی گوشت گاو و مرغ، غذاهای دریایی و حبوبات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
آنها می‌گویند این تنوع می‌تواند به سلامت قلب و همچنین سلامت کلی بدن کمک کند.
طبق نتایج یک مطالعه جدید، افرادی که پروتئین خود را از منابع مختلف (چهار منبع یا بیشتر در مقابل دو منبع یا کمتر) دریافت می‌کنند، ۶۶ درصد کمتر احتمال دارد دچار فشار خون بالا شوند.
در این مطالعه اطلاعات تغذیه‌ای ۱۲۲۰۰ بزرگسال در چین از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۵ جمع‌آوری و بررسی شد.
دکتر «شیانگهو کین»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژو چین، گفت: «فشار خون بالا یک مشکل عمده بهداشت عمومی است که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ را در جهان افزایش می‌دهد. بنابراین، شناسایی عوامل خطر قابل اصلاح عمدتاً برای تشخیص زودهنگام و پیشگیری از فشار خون بالا مهم است.»
وی در ادامه افزود: «ما حدس زدیم که مصرف انواع پروتئین‌ها به مقدار مناسب می‌تواند دریافت اسیدهای آمینه ضروری مختلف را تضمین کند.»
پروتئین شامل غذاهایی از منابع مختلف، عمدتاً پروتئین از گیاهان (حبوبات و مغزها)، ماهی، و محصولات لبنی کم‌چرب یا بدون چربی است.
به گفته محققان: «بسیاری از مردم پروتئین را با گوشت حیوانات یکی می‌دانند. اما پروتئین به خوبی در سراسر مواد غذایی توزیع شده است و تقریباً در هر چیزی حداقل به میزان کم یافت می‌شود.»
از سوی دیگر، منابع گیاهی پروتئین سرشار از مواد مغذی و فیبر هستند.
فیبر در واقع یک میکروبیوم سالم و متنوع را تغذیه می‌کند، که به نظر می‌رسد بازیگر اصلی در پیشگیری از بیماری‌های التهابی مزمن مانند فشار خون بالا باشد. امیدوارم براتون خبر   مصرف پروتئین ریسک فشارخون بالا را کم می کند براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-15 07:02:34