مصرف مغزیجات آجیلی به تقویت حافظه در سنین بالا کمک می کند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  مصرف مغزیجات آجیلی به تقویت حافظه در سنین بالا کمک می کند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیکال نیوز، محققان اثرات مصرف آجیل را بر حافظه و سلامت مغز بررسی کردند. آنها […]

مصرف مغزیجات آجیلی به تقویت حافظه در سنین بالا کمک می کند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  مصرف مغزیجات آجیلی به تقویت حافظه در سنین بالا کمک می کند  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیکال نیوز، محققان اثرات مصرف آجیل را بر حافظه و سلامت مغز بررسی کردند.
آنها دریافتند که مصرف ۶۰ گرم آجیل مخلوط در روز باعث افزایش حافظه کلامی و جریان خون در مغز می شود.
حدود ۱۹ درصد از بزرگسالان ۵۰ سال و بالاتر با اختلالات شناختی خفیف گرفته تا بیماری آلزایمر زندگی می کنند.
مطالعات نشان می دهد که عوامل سبک زندگی مانند رژیم غذایی ممکن است از سلامت مغز محافظت کرده و خطر زوال شناختی را کاهش دهد. رژیم‌های غذایی مانند رژیم مدیترانه‌ای و رژیم غذایی توقف فشار خون بالا موسوم به DASH با نرخ کندتر زوال شناختی و کاهش خطر زوال عقل مرتبط هستند.
آجیل در هر دوی این رژیم ها مشترک است. آجیل حاوی مواد مغذی از جمله اسیدهای چرب غیر اشباع، پروتئین ها و پلی فنول ها هستند که همگی ممکن است برای شناخت مفید باشند.
محققان تأثیر مصرف روزانه آجیل بر شناخت و سلامت مغز را بررسی کرده اند. آنها دریافتند که مصرف روزانه آجیل برای جریان خون در مغز و حافظه کلامی در بزرگسالان مسن مفید است.
محققان اظهار داشتند که مصرف آجیل رگ های خونی را در مغز سالم نگه می دارد، و احتمالاً با کاهش التهاب که به عملکرد شناختی کمتر و شرایطی مانند بیماری آلزایمر مرتبط است. امیدوارم براتون خبر   مصرف مغزیجات آجیلی به تقویت حافظه در سنین بالا کمک می کند براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-14 08:04:35