مسمومیت کودکان با ویتامین ها چگونه اتفاق می افتد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  مسمومیت کودکان با ویتامین ها چگونه اتفاق می افتد  به گزارش خبرنگار هاریکا، ناصر کلانتری، روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان در محل انستیتو تغذیه و صنایع غذایی، گفت: متأسفانه مُد شده […]

مسمومیت کودکان با ویتامین ها چگونه اتفاق می افتد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  مسمومیت کودکان با ویتامین ها چگونه اتفاق می افتد  به گزارش خبرنگار هاریکا، ناصر کلانتری، روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری هجدهمین کنگره تغذیه کودکان و نوجوانان در محل انستیتو تغذیه و صنایع غذایی، گفت: متأسفانه مُد شده که برخی از مادران، برای کودک خود از انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها استفاده می‌کنند که با عارضه همراه است.
وی افزود: نکته دیگر این است که استفاده از ویتامین‌ها برای کودک، بعضاً بدون تجویز متخصص انجام می‌شود که خیلی خطرناک است.
استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مصرف ۳ تا ۶ ماه ویتامین‌ها به خصوص ویتامین‌های محلول و چربی، منجر به بروز مسمومیت در کودک می‌شود.
کلانتری ادامه داد: رسوب این ویتامین‌ها در کبد و مغز منجر به عوارض خطرناک می‌شود که بهتر است مادران از اقدام خودسرانه برای کودک خود امتناع کنند.
وی افزود: بهتر است فقط از یک مکمل آن هم با تجویز پزشک برای کودک استفاده شود.
کلانتری گفت: برخی از مادران برای افزایش اشتهای کودک، از مکمل‌هایی استفاده می‌کنند که عارضه مصرف این ویتامین‌ها، با کاهش اشتها همراه است. امیدوارم براتون خبر   مسمومیت کودکان با ویتامین ها چگونه اتفاق می افتد براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-01 12:55:07