شیرخشک رژیمی مشمول ارز دولتی است/ فروش با نسخه پزشک به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  شیرخشک رژیمی مشمول ارز دولتی است/ فروش با نسخه پزشک  بهادر صیدمحمدیان، در گفتگو با خبرنگار هاریکا گفت: شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه، جنبه درمانی دارند و مشمول ارز دولتی می‌شوند. وی افزود: فروش شیرخشک […]

شیرخشک رژیمی مشمول ارز دولتی است/ فروش با نسخه پزشک

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  شیرخشک رژیمی مشمول ارز دولتی است/ فروش با نسخه پزشک  بهادر صیدمحمدیان، در گفتگو با خبرنگار هاریکا گفت: شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه، جنبه درمانی دارند و مشمول ارز دولتی می‌شوند.
وی افزود: فروش شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه، در داروخانه‌ها فقط با تجویز و نسخه پزشک انجام می‌شود.
صیدمحمدیان با اشاره به موضوع قاچاق معکوس این قبیل کالاهای سلامت محور از کشور، گفت: برای جلوگیری از قاچاق معکوس شیرخشک های رژیمی، سامانه زنجیره تأمین تحت عنوان TTAC وجود دارد که اطلاعات شرکت تأمین کننده این محصول مبنی بر اینکه چقدر واردات انجام شده است، ثبت می‌شود. همچنین، شرکت پخش کننده نیز ملزم به ثبت اطلاعات عرضه محصول است و داروخانه نیز باید هنگام فروش، کد ملی مصرف کننده را ثبت کند.
وی در ارتباط با موضوع دپوی شیرخشک های رژیمی در گمرک، افزود: علت ترخیص نشدن این کالا از گمرک، عدم اطلاع سازمان غذا و دارو از دپوی این محموله‌ها بوده است.
صیدمحمدیان گفت: طبق تفاهم نامه‌ای که سال ۹۷ بین گمرک و سازمان غذا و دارو منعقد شده است، گمرک باید موجودی انبارها از کالاهای سلامت محور را به سازمان غذا و دارو اعلام می‌کرد. امیدوارم براتون خبر   شیرخشک رژیمی مشمول ارز دولتی است/ فروش با نسخه پزشک براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-22 09:08:29