رژیم فستینگ برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  رژیم فستینگ برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیکال نیوز، در حال حاضر شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی رژیم‌های غذایی خاص، مانند رژیم مدیترانه ای، […]

رژیم فستینگ برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  رژیم فستینگ برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است  به گزارش خبرنگار هاریکا به نقل از مدیکال نیوز، در حال حاضر شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی رژیم‌های غذایی خاص، مانند رژیم مدیترانه ای، رژیم پالئو، رژیم غذایی DASH و رژیم‌های گیاهی، می‌تواند به محافظت از سلامت قلب کمک کند.
محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی اکنون دریافته اند که رژیم غذایی فستینگ (تقلید از روزه داری) در مقایسه با رژیم غذایی مدیترانه ای اثرات منحصر به فردی برای سلامت قلب دارد.
دکتر «والتر لونگو»، محقق ارشد از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، می‌گوید: «رژیم غذایی تقلید کننده روزه یک رژیم غذایی گیاهی ۵ روزه است و فرد در بقیه ماه، به رژیم غذایی عادی خود برمی‌گردد».
۵ روز رژیم غذایی تقلید روزه بر روی غذاهای گیاهی کم کالری، کم پروتئین و پرچرب تمرکز دارد.
برخلاف رژیم فستینگ متناوب، فردی که رژیم غذایی فستینگ به شیوه تقلید از روزه را دارد، در طول دوره فستینگ هم به خوردن ادامه می‌دهد.
در چند سال گذشته، محققان استفاده از رژیم غذایی تقلید کننده روزه را در درمان سرطان برای کمک به کُند کردن بالقوه رشد تومورها و مستعد ساختن آنها به شیمی درمانی در انواع خاصی از سرطان، مانند سرطان کولورکتال، بررسی کرده اند.
محققان همچنین به بررسی این موضوع پرداخته‌اند که چگونه رژیم غذایی تقلید کننده روزه می‌تواند درمان سرطان سینه را در افراد مبتلا به سرطان سینه با گیرنده هورمونی مثبت بهبود بخشد.
مطالعات دیگری به استفاده از رژیم غذایی تقلید روزه در درمان بیماری‌هایی مانند ام اس، بیماری قلبی متابولیک، بیماری‌های خود ایمنی، بیماری التهابی روده، مشکلات پوستی و بیماری آلزایمر پرداخته اند. امیدوارم براتون خبر   رژیم فستینگ برای حفظ سلامت قلب و عروق مفید است براتون مفید بوده باشه

 
2023-12-30 18:56:33