رژیم غذایی گیاهی خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  رژیم غذایی گیاهی خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد  به گزارشهاریکا خبر به نقل از مدیکال نیوز، عادات غذایی ناسالم از مهمترین دلایل مرگ زودرس در سراسر جهان است. محققان هاروارد اخیراً دریافتند که انواع […]

رژیم غذایی گیاهی خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  رژیم غذایی گیاهی خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد  به گزارشهاریکا خبر به نقل از مدیکال نیوز، عادات غذایی ناسالم از مهمترین دلایل مرگ زودرس در سراسر جهان است.
محققان هاروارد اخیراً دریافتند که انواع رژیم‌های غذایی سالم ممکن است به کاهش خطر مرگ و میر زودرس کمک کند.
شواهد در حال رشد تأیید می‌کند که انتخاب رژیم غذایی برای حفظ سلامت مهم است. تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می‌دهد که عادت‌های غذایی ناسالم می‌تواند منجر به مرگ و میر زودرس و قابل پیشگیری شود.
دکتر «فرانک هو»، رئیس گروه تغذیه دانشگاه هاروارد، خاطرنشان می‌کند: «دستورالعمل های رژیم غذایی (DGAS )، توصیه‌های غذایی مبتنی بر علم را ارائه می‌دهند که باعث افزایش سلامتی و کاهش بیماری‌های مزمن می‌شوند.»
وی می‌افزاید: «بنابراین بررسی ارتباط بین الگوهای رژیم غذایی با اعتبار DGAS و پیامدهای طولانی مدت سلامت، به ویژه مرگ و میر بسیار مهم است.»
محققان در این مطالعه، داده‌ها را بر اساس چهار شاخص الگوی رژیم غذایی به دست آوردند: شاخص تغذیه سالم ۲۰۱۵ (HEI-۲۰۱۵)، رژیم غذایی متناوب مدیترانه ای (AMED)، شاخص رژیم غذایی سالم گیاهی (HPDI) و شاخص تغذیه سالم جایگزین (AHEI).
تمام این رژیم‌های غذایی از لحاظ مصرف زیاد سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل، آجیل و حبوبات وجه اشتراک دارند.
دریافت نمرات بالاتر در حداقل یکی از شاخص‌ها با کاهش خطر مرگ زودرس به هر علتی و خطر مرگ ناشی از سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های تنفسی ارتباط دارد.
همچنین افراد دارای نمرات رژیم غذایی بالاتر احتمالاً مسن‌تر، غیرسیگاری و از نظر جسمی فعال‌تر بودند. آنها همچنین شاخص توده بدنی پایین‌تری داشتند.
این مطالعه همچنین نشان داد که نمره AMED و AHEI با خطر کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های عصبی همراه است. امیدوارم براتون خبر   رژیم غذایی گیاهی خطر مرگ زودهنگام را کاهش می دهد براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-13 08:55:24