روش‌های کلاه‌برداری فروش ملک در قبرس شمالی گسترش کلاهبرداری در قبرس شمالی خبری است که نه تنها فضای‌ مجازی را در برگرفته است، بلکه مردم را بسیار نگران کرده است. گسترش کلاهبرداری در قبرس شمالی خبری است که نه تنها فضای‌ مجازی را در برگرفته است، بلکه مردم را بسیار نگران کرده است. حقیقت این […]

روش‌های کلاه‌برداری فروش ملک در قبرس شمالی

گسترش کلاهبرداری در قبرس شمالی خبری است که نه تنها فضای‌ مجازی را در برگرفته است، بلکه مردم را بسیار نگران کرده است.

گسترش کلاهبرداری در قبرس شمالی خبری است که نه تنها فضای‌ مجازی را در برگرفته است، بلکه مردم را بسیار نگران کرده است. حقیقت این است که امروزه قبرس شمالی امکانات ویژه و جالبی دارد و سرزمین فرصت‌ها شناخته می‌شود و میلیون‌ها متقاضی از سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. خبر منفی این است که کلاهبرداران نیز از همین تعداد تقاضای بالا و تمایل مردم سواستفاده می‌کنند. اگر نگران کلاهبرداری هستید اما می‌خواهید از فرصت‌های مهاجرت به قبرس استفاده کنید، با ما همراه شوید.

روش‌های کلاهبرداری در قبرس شمال

در زیر به چند مورد آشنا و بارز کلاهبرداری اشاره می‌کنیم؛ همچنین در ادامه نکاتی درباره به دام نیوفتادن توسط این کلاهبرداران خدمت شما عزیزان می‌گوییم.

فروش املاک دیگران

از متداول‌ترین روش‌های کلاهبرداری در قبرس شمالی می‌توانیم به فروش املاک دیگران بدون اجازه آنها اشاره کنیم. این امر که از لحاظ قانونی “فروش مال غیر” نامیده می‌شود افراد زیادی را قربانی می‌کند. در واقع این روش کلاهبرداری نسبتا ساده است.

فرد کلاهبردار خود را مالک قسمتی از زمین یا ملک خاصی می‌داند و با افرادی که قصد خرید ملک دارند صحبت می‌کند. کلاهبردار به روش‌های متفاوتی خریدار را قانع و راضی نگه می‌دارد و اعتماد او را جلب میکند. در اینصورت خریداری که تمام جوانب را هنگام خرید بررسی نکرده است در دام می‌افتد و هزینه کامل خرید ملک را به کلاهبردار پرداخت می‌کند در حالی که ملک اصلا متعلق به فرد فروشنده نیست و به همین راحتی افراد زیادی در دام این کلاهبرداران می‌افتند.

 

راهکار

در خرید‌های اینترنتی گول عکس‌های پرزرق و برق را نخورید. به عکس‌های رنگارنگی که در واقع خریدار را مجاب به داشتن آن می‌کند توجه نکنید.
سعی کنید با فروشنده تماس بگیرید و از او عکس‌های واقعی‌تر و از زوایای مختلف بخواهید. اسناد و مدارک ارائه شده را به دقت تحلیل و بررسی کنید.

 

فروش ملک با مشخصات غیرواقعی

در این روش متقلب کمی زیرکانه عمل می‌کند. قرارداد بسته می‌شود و حتی شما حضوری بازدید می‌کنید و ملک وجود  دارد. در واقعیت هیچ مشکلی برای خرید ملک در قبرس شمالی یا موردی که شما متوجه بشوید ایرادی در کار است وجود ندارد. حتی شاید پس از تحویل ملک هنوز متوجه ایرادی که در کار وجود دارد نشوید، اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که جزییات ارائه شده با ملک اصلی همخوانی کافی ندارد. مثلا ممکن است متراژ واقعی از آنچه به شما گفته شده است کمتر باشد، یا حتی ممکن است تحت عناوین گوناگونی ملک به صورت غیرقانونی بنا شده باشد و برخی از مدارک لازمه را نداشته باشد.

 

راهکار

مشورت گرفتن از وکلای متخصص و مورد  اعتماد را فراموش نکنید. فرد متخصص در این زمینه غیر از مشورت کلامی باید بتواند به شما در عمل نیز کمک کند. سابقه درخشان او را بررسی کنید و پروژه‌های خود را به افراد با تجربه بسپارید.

فریب درباره شرایط کار در قبرس شمالی

افراد سودجو به بهانه‌های مختلف شما را وادار به خرید ملکی دروغین می‌کنند.
درست است که قبرس شمالی پر از فرصت‌های طلایی و کلی مکان و زمان برای سرمایه‌گذاری دارد؛ اما می‌دانید که حتی زندگی در بهترین مکان‌ها وکشور‌ها بدون چالش و سختی نیست. افراد سودجو با پوشش دادن سختی‌های احتمالی و بزرگنمایی و مبالغه بیش از حد درباره قبرس شمالی افراد را بدون اطلاعات واقعی و کافی مجاب به خرید ملک می‌کنند.

 

شرایط کاری و مزایای مالی یکی از بیش‌ترین جنبه‌هایی است که افراد کلاهبردار از آن سواستفاده می‌کنند.
واقعیت این است که قبرس شمالی بسیار جای دوست داشتنی و زیبایی برای اقامت وکار است؛ اما دولت آن شرایط پیچیده و نسبتا سختی را برای جذب نیروی خارجی در نظر گرفته است. فرصت‌ها آنچنان که افراد سودجو تبلیغ می‌کنند زیاد نیستند و دستمزدها آنقدر ها هم ایده‌آل نیستند. همچنین، اعطای اقامت روندی طاقت فرسا و نسبتا وقت‌گیر دارد.

پس اگر به قصد کاری مهاجرت می‌کنید، مراقب باشید در دام افراد فرصت‌طلب نیوفتید.
و واقعیت را واضح و روشن ببینید.

 

راهکار

تا می‌توانید اطلاعات خود را افزایش دهید. از منابع معتبر و از سایت‌های مورد اعتماد شرایط واقعی زندگی و کار را در قبرس شمالی جویا شوید. با شرکت‌ها و افرادی که آنجا زندگی کرده‌اند ارتباط بگیرید و از تجربیاتشان استفاده کنید. فراموش نکنید که همیشه رویایی‌ترین چیزها نیز چالش‌هایی دارند. اگر اطلاعات و آگاهی فردی خود را افزایش دهید، احتمال فریب از سمت کلاهبرداران را نخواهید داشت.

فریب در پذیرش دانشگاه و تحصیل

قبرس شمالی دانشگاه‌های معتبر و قابل‌قبولی را دارد که تحصیل در آنها از افتخار‌های آدمی محسوب می‌شود. دانشگاه‌ها با به‌روزترین تکنولوژی روز و مجهز به امکانات نوین هستند. مهاجرت تحصیلی از اهداف بسیاری از ایرانیان است که همین امر مجددا باعث سواستفاده از سمت افراد فرصت‌طلب می‌شود.

آنها ادعا دارند شما با هر شرایطی که داشته باشید و هرگونه سطح سواد، تحصیلات و مهارت‎هایی که دارید می‌توانند شما را به دانشگاه مربوطه متصل کنند و شما بتوانید رشته‌های پرطرفداری مثل داروسازی یا پزشکی را بخوانید. برخی از آنها به شما اطلاعات دروغینی می‌دهند. آنها اقدام به فرستادن عکس از مکان‌هایی که وجود ندارند می‌کنند؛ همچنین با فرستادن تصویری از مکان‌های گمنام که فاقد اعتبار کافی هستند توجه شما را جلب می‌کنند و به شما این اطمینان را می‌دهند که این دانشگاه از برترین و قابل قبول ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل است.

 

راهکار

دانشگاه‌های قبرس شمالی مانند هر دانشگاه دیگری قانون‌مدار است و ازقوانین و ضوابط خاص خود پیروی می‌کند. افراد حتما باید دارای مدارک لازمه و شرایط مناسب باشند.

پس اگر شرایط مناسب برای تحصیل در قبرس شمالی را ندارید و افرادی هستند که ادعا می‌کنند می‌توانند برای شما اخذ پذیرش در قبرس شمالی را بگیرند، شک نکنید که کلاهبردار و سودجو هستند.

به چه شرکت‌هایی برای خرید ملک می‌توان اعتماد کرد؟

 

اعتماد به یک شرکت با رزومه خوب می‌تواند به شما کمک بسزایی در خرید ملک کند. همچنین می‌توانید احتمال کلاهبرداری را با این روش تقریبا به صفر برسانید. در ادامه نکاتی برای پیداکردن شرکت مناسب خدمت شما عرض می‌کنیم.

اگر با شرکت‌هایی ارتباط بگیرید که هم در ایران و هم در قبرس شمالی شعبه دارند، در زمینه اعتماد و اطمینان خاطر به شما کمک شایانی می‌کند. همچنین، احتمال کلاهبرداری تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند.

دقت کنید که شرکت دارای متخصصین و افراد باتجربه در این زمینه باشد. در اینصورت تجربیات آنها می‌تواند شما را از هرگونه کلاهبرداری حفظ نماید .

 

به سابقه شرکت‌ها دقت کنید؛ میزان موفقیت شرکت نیز مهم است. شرکت با سابقه قابل قبول و انجام معاملات موفق از فاکتور‌های مهم برای انتخاب شرکت موردنظرتان است.

شرکت سرمایه‌گذاری و مهاجرتی زیتون با سابقه فعال و تجربیاتی درخشان، آماده‌ی خدمت و راهنمایی به شما عزیزان است.

بسنجید افراد متخصص در شرکت تا چه حدی به قوانین و ضوابط قبرس شمالی تسلط دارند.

وکیل حرفه‌ای باید به تمامی قوانین و امور لازمه برای اخذ اقامت در قبرس شمالی آگاهی داشته باشد.

منبع:

iusnews.ir