دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند  هانی تحویل زاده رئیس انجمن تولید کنندگان شیرخشک نوزاد در گفتگو با خبرنگار هاریکا از سیاست‌های دولت در حوزه قیمت گذاری محصولات انتقاد کرد و گفت: […]

دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند  هانی تحویل زاده رئیس انجمن تولید کنندگان شیرخشک نوزاد در گفتگو با خبرنگار هاریکا از سیاست‌های دولت در حوزه قیمت گذاری محصولات انتقاد کرد و گفت: با توجه به افزایش شدید قیمت‌های جهانی و گرانی مواد اولیه تولید شیرخشک در حال حاضر اتحادیه اروپا و آمریکا نیز در این زمینه با چالش جدی مواجه شدند و هر روز خبرهای متعددی درباره چالش‌های بازار شیرخشک در این کشورها به گوش می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر در کشورما هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: حدود سه هفته است که قرار است سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را افزایش دهد اما متأسفانه تعلل بسیار زیادی در این حوزه صورت می‌گیرد و همین وارد کنندگان و تولید کنندگان را بلاتکلیف کرده است.
تحویل زاده تصریح کرد: قیمت شیرخشک ۹ ماه است که تغییر نکرده اما طی این مدت قیمت مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید افزایش سرسام آوری داشته است.
رئیس انجمن تولید کنندگان شیر خشک نوزاد، قیمت شیرخشک را بسته به نوع آن از ۳۳ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: عدم تصمیم گیری سازمان غذا و دارو در مورد قیمت این کالا منجر به این شده که وارد کنندگان نتوانند برای واردات تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند و در صورت ادامه این روند با کمبود مواد اولیه روبرو می‌شویم. ضمن اینکه هر چه جلوتر می‌رویم تأمین مواد اولیه از کشورهای دیگر نیز دشوار تر می‌شود.
توضیحات سازمان غذا و دارو: اگر شیرخشک گران شود بسیار کمتر از چیزی است که رسانه‌ها اعلام کرده اند
در همین راستا سخنگوی سازمان غذا و دارو، در گفتگو با خبرنگار هاریکا در واکنش به معطلی تولیدکنندگان شیرخشک های معمولی برای قیمت گذاری، توضیحاتی ارائه داد.
محمد هاشمی گفت: تا این لحظه تغییر قیمتی بابت شیرخشک های معمولی نداشته ایم.
وی افزود: اگر در روزهای آتی تغییر قیمتی هم صورت بگیرد بسیار کمتر از آن چیزی است که برخی رسانه‌ها اعلام کرده اند.
هاشمی تاکید کرد: هر گونه تغییر قیمت در رابطه با محصولاتی که سازمان غذا و دارو وظیفه قیمت گذاری آنها را بر عهده دارد، اطلاع رسانی خواهد شد. امیدوارم براتون خبر   دولت نرخ جدید شیرخشک را تعیین تکلیف کند/ تولیدکنندگان بلاتکلیفند براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-11 15:10:19