خوردن کدام میوه ها در هوای آلوده توصیه می شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  خوردن کدام میوه ها در هوای آلوده توصیه می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، متخصصین و کارشناسان تغذیه، بر ضرورت مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها دارای آنتی‌اکسیدان شامل مرکبات و میوه‌های با رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز، […]

خوردن کدام میوه ها در هوای آلوده توصیه می شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله سلامت  خوردن کدام میوه ها در هوای آلوده توصیه می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، متخصصین و کارشناسان تغذیه، بر ضرورت مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها دارای آنتی‌اکسیدان شامل مرکبات و میوه‌های با رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز، موز، خرمالو، انار، کیوی و انواع فلفل‌های سبز و نارنجی، تاکید دارند.
افزایش مصرف آب و مایعاتی همچون شیر کم‌چرب و ماهی به دلیل وجود ویتامین E و اُمگا ۳ به کاهش آثار و عوارض آلودگی هوا کمک می‌کند.
همچنین مصرف سبزی‌هایی مانند کاهو، هویج، گشنیز، جعفری، تره، کرفس، خُرفه، ریحان، کلم، گُل‌کلم، سبزی خوردن، پیازچه، سیر و لیموترش در روزهای آلوده ضروری است.
در روزهای آلودگی هوا وعده‌های غذایی سبک جایگزین وعده‌های غذایی سنگین شده و عموم افراد به ویژه سالمندان، غذاهای بخارپز و آب‌پز را در برنامه غذایی خود بگنجانند. علاوه بر اینکه سوپ‌ها و آش‌هایی مانند آش سبزیجات به دفع سموم ناشی از آلودگی هوا از بدن کمک می‌کنند. امیدوارم براتون خبر   خوردن کدام میوه ها در هوای آلوده توصیه می شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-13 20:16:59